Chromebooky táhnou a Intel chce být u toho

Sledovali jsme online: Google a Intel dnes uspořádaly společnou tiskovku. Řeč byla o Chrome OS, nových zařízeních a čipech Intelu stvořených pro Chromebooky.

Na dnešní den byla pro americké technologické novináře svolána společná tisková konference Googlu a Intelu. Ačkoli nebylo prozrazeno, o čem bude řeč, velice snadno to šlo odvodit – Chromebooky. Oznámenými řečníky na tiskovce totiž byli Caesar Sengupta, viceprezident Googlu zodpovědný za Chrome OS, a Navin Shenoy, šéf Intelu zodpovědný za mobilní čipy a zařízení.

Tisková konference začala dnes v 19:00 našeho času. Nebyla to žádná velká přednáška, ale mohli bychom se dozvědět nějaká nová odhalení ohledně dalšího vývoje a rozšíření Chrome OS. Především nás zajímalo, zda se náhodou nedočkáme oficiální dostupnosti Chromebooků u nás. Již totiž víme, že například Acer je na českou distribuci Chromebooků zcela připraven, ale spuštění mu brání právě podmínky Googlu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Dnes nově představený Chromebook – Lenovo N20p. Má přetáčecí displej, který podporuje dotyky.

Od Intelu se čekalo, že se pochlubí optimalizací nových úsporných čipů pro Chrome OS. A spolu s tím by mělo dojít k odhalení nějakých nových modelů. O těch už se informace pomalu objevují, například dnes přibyly dva kousky od Lenova, minulý týden zas Acer tak trochu tajemně ukázal Chromebook s Core i3, nové modely už má připraven i Asus, HP či Samsung. 

Tiskovou konferenci jsme sledovali online prostřednictvím videostreamu. Nakonec nebyly představeny žádné zásadní novinky a víceméně šlo o prezentaci Intelu o jeho nových mobilních čipech a optimalizaci pro Chrome OS.

19:55 Prezentace je u konce.

19:40 V polovině roku bude na trhu více než 20 různých zařízení s Chrome OS postavených na čipech Intel Haswell nebo Atom Bay Trail s podporou 64bit instrukcí. Novinkou je možnost sledovat filmy offline. Intel opět upozornil, že jeho čipy jsou vyráběné z minerálů mimo konfliktní území.

Klepněte pro větší obrázek
Intel Atom Bay Trail a Haswell - hlavní čipy od Intelu pro zařízení s Chrome OS

19:35 Výdrž nových chromebooků s čipy Atom Bay Trail bude 11 hodin, budou mít moderní a rychlou WiFi, vystačí si s pasivním chlazením a tloušťka bude pod 1,8 cm.

Klepněte pro větší obrázek

19:30 Na trhu se brzy objeví nové modely chromebooků postavených na Atomu (Bay Trail) od Asusu a dalších výrobců, výdrž budou mít až jedenáct hodin.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:25 Intel ukazuje rozdíl mezi Chromebooky s platformou ARM, které jsou pro náročnější použití výrazně pomalejší než chromebook postavený na Intelu (Haswell). Core i3 procesory by měly znamenat vyšší třídu zařízení s Chrome OS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:22 Intel ukazuje množství různých Chromebooků, ale například i Chromebox od Asus. Hlavní novinkou je ale Chromebox od HP postavený na Haswellu, který bude v prodeji v červnu. LG tento měsíc uvede na trh i Chromebase - počítač v monitoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:20 Chromebookům se daří i ve školství (10 000+ škol) a má širokou podporou partnerů. Intel je pro Google strategický partner, se kterým může zlepšovat výkon a další parametry. Chrome OS je v nové verzi každých šest týdnů v rámci bezplatné aktualizace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:15 Chromebooky jsou rychle rostoucím trhem, jsou jednoduché na správu. Uživatelský zážitek je přitom pro uživatele stále stejný i když přechází mezi různými zařízením s Chrome OS. Stačí se přihlásit se svým účtem Google. Šest nejvíce prodávaných notebooků na Amazonu jsou Chromebooky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:10 Intel chce být všude – datacentra, servery, desktopy, notebooky, tablety, mobilní telefony i „nositelnosti“ a další oblasti.

Klepněte pro větší obrázek

19:05 Dnes to bude o Chromeboocích a čipech od Intelu. Hlavní obrázek na pozadí prezentace mluví za vše.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Notebooky, Google, Intel, Chrome OS, Chromebooky, Caesar, Data, File, Chromebook, Trail, Nový Chromebook, Novinka Acer, Tisková konference

64 komentářů

Nejnovější komentáře

  • slnko 7. 5. 2014 10:29:17
    Vcera som hladal novy notebook v Mediamarkt a testoval som vsetko co sa...
  • Jiří Zima 7. 5. 2014 10:23:09
    No tak to je ze strany Intelu veselá demagogie. Nejdřív vysvětlí, že proti...
  • lister0 7. 5. 2014 2:11:05
    Však jen ať táhnou :)
Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 37

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 20

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

** Einsteinova obecná teorie relativity je jedním z hlavních pilířů dnešní fyziky ** To ale vědcům nebrání, aby se ji neustále nepokoušeli sesadit z trůnu ** Tentokrát k jejímu testování využili systém pulzaru PSR J0337+1715

Včera | Stanislav Mihulka

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

** Vybrali jsme doplňky pro organizaci kabelů či nabíječek ** Často používané kabely lze zavěsit na magnetický držák ** Pro opletení kabelů se bude hodit husí krk i textilní rukávy

25.  7.  2017 | Stanislav Janů | 23


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?