Google | Chromebooky | Chrome OS

Chromebooky pro školy získají dva roky podpory navíc. Použitelné budou minimálně 8 let

Google poskytuje ke všem Chromebookům několikaletou podporu, po kterou zařízení dostávají bezpečnostní i funkční aktualizace. Nyní se rozhodl tuto dobu prodloužit na 8 let pro zařízení z řady pro školy.

Chromebookům a potažmo Chrome OS se sice ani po letech nepodařilo získat větší podíl na celkovém trhu s počítači, Google se je ale snaží dostat hlavně do škol, kde se jim, minimálně v USA, poměrně daří. Dostávají se ale i do Evropy a dalších částí světa a tak není divu, že se na ně zaměřuje speciálními funkcemi a nabídkami.

Nově získají veškeré Chromebooky se zaměřením do škol místo klasických 6 let podpory rovnou 8. Oznámení přitom přichází ve stejném měsíci, kdy skončila podpora konkurenčních Windows 7, které stále ve firmách a školách pohání poměrně velké procento strojů. Zřejmě tak doufá, že se mu podaří některé instituce přesvědčit, aby přešly právě na Chromebooky a Chrome OS. Základní 8letou podporu lze přitom prodloužit v rámci programu Chrome Education Upgrade, zde se ale zvyšuje cena z 30 dolarů za zařízení na 38 dolarů.

Chromebooky nemusí být jen levná zařízení: Samsung představil prémiový Galaxy Chromebook:

Zdroj: Thurrott

Diskuze (7) Další článek: Podívejte se na nejrozsáhlejší model mozku, který jsme kdy vytvořili

Témata článku: Google, Notebooky, Hardware, USA, Chrome, Samsung, Operační systémy, Aktualizace, Evropa, Chromebooky, Chrome OS, Vzdělávání, Škola, Studium, Výuka, MINI +, Dolar, Podpor, Navic, Zařízení, Podpora, Chromebook, Část světa, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows