Mobilní aplikace | Chrome OS | Chromebooky

Chrome OS v roce 2021 rostl. Aplikace z Androidu v něm lidé používali o 50 % častěji než před rokem

Dobrý rok zažil Chrome OS, jak se chlubí Google. Za poslední rok se jeho uživatelská základna rozšířila o 92 %, ačkoli toto čísla firma dala k dispozici už během květnové konference I/O. Bohužel firma neuvádí absolutní čísla, díky nimž by obrázek nabral hmatatelné obrysy.

Víme jen, že v roce 2020 počítače s Chrome OS v prodejích překonaly stroje s macOS, přičemž Apple dle IDC a Gartnera prodal kolem 23 milionů počítačů. Chrome OS pak letos oslavil 10. narozeniny. První chromebooky na trh vypustily Samsung a Acer v červenci 2011.

Google se v rámci rekapitulace dále věnuje používanosti aplikací z Androidu právě na počítačích s Chrome OS. Meziročně na této platformě lidé s aplikacemi interagovali o 50 % více než v předcházejícím roce. Opět ale nevíme, kolik lidí je reálně používá. Původně se Chrome OS opíral jen o webové aplikace, neboť se v podstatě jedná o webový prohlížeč postavený nad linuxovým jádrem.

Zdroje: Gartner | GeekWire | chromeOS.dev | IDC

Diskuze (5) Další článek: Astronomové objevili první magnetické pole kolem exoplanety

Témata článku: Google, Apple, Android, Chrome, Samsung, Mobilní aplikace, Acer, Statistiky, Chrome OS, Chromebooky, IDC, Konference, Gartner, Počítač, Obrázek, Část, Chromebook, ChromeOS, Ship, Aplikace, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz