Google | Operační systémy | Chrome OS

Chrome OS chystá podporu virtuálních ploch podobně, jako to mají ostatní systémy

Chrome OS chystá podporu virtuálních ploch podobně, jako to mají ostatní systémy

Chrome OS patří mezi operační systémy pro méně náročné uživatele, Google jej ale pomalu posouvá od pouhého internetového prohlížeče dále. Nedávno přidal podporu pro Android aplikace a nyní to vypadá, že do systému zavítají i virtuální plochy.

Funkce, která je běžná v linuxových distribucích, macOS i ve Windows 10 (kde na ni ale všichni zapomněli), se tak dostane na další zařízení. Zmínky o ní byly objeveny v kódu Chromium OS a webu 9to5Google se ji podařilo i nahrát ukázku:

V systému je nazývána jako „virtual desks“ a prozatím umožňuje vytvářet oddělené plochy a přepínat mezi nimi. To může být šikovné, pokud si chcete například rozdělit pracovní okna od soukromých. Pro přepínání se pak počítá i s gesty myší či klávesovými zkratkami.

Prozatím není jasné, kdy se funkce podívá do stabilní verze. Poněvadž má ale Google funkční prototyp, nemuselo by to trvat dlouho, než se objeví alespoň v beta kanálu.

K čemu jsou vůbec Chromebooky?

Zdroj: Thurrott

Diskuze (13) Další článek: ELONOVINKY: SpaceX pokročila s vývojem Raptoru, motoru pro raketu na Mars

Témata článku: Software, Google, Android, Operační systémy, Chrome, Chrome OS, Chromebooky, Podpora, Chrom OS, Chromebook, Plocha, Ostatní systém, Systém