Software | Prohlížeče | Chrome

Chrome ohrožuje vážná bezpečnostní chyba. Google vydal záplatu, zkontrolujte si aktualizaci

V internetovém prohlížeči Chrome byla nalezena bezpečnostní trhlina, u které se ukázalo, že je již zneužívána útočníky. Google proto vydal rychlou opravu a doporučuje prohlížeč co nejrychleji aktualizovat. Chrome má sice aktualizace automatické, ale ty se neaktivují hned. Pokud chcete mít klid, aktualizujte prohlížeč ručně. 

Chyba nese označení CVE-2020-6418 a objevena byla bezpečnostním výzkumným týmem přímo v Googlu. K dispozici je zatím jen její obecný popis, který udává, že využívá záměny typů proměnných při zpracování JavaScriptu. To způsobí chybu při zpracování dat v paměti a vytvoří příležitost pro implementaci a spuštění vlastního kódu. 

Google vydal opravu a neprodleně ji distribuuje do prohlížečů v rámci bezpečnostní aktualizace. Oproti jiným případům je tento mimořádný tím, že se jedná o zcela novou zranitelnost typu „zero-day“, přitom ale bylo zjištěno, že už byla útočníky aktivně zneužívána. Ohroženy tak byly i zcela aktualizované počítače. 

Aktuální, opravená verze Chrome má označení 80.0.3987.122. Pokud Chrome používáte, doporučujeme na této záložce provést kontrolu aktuálnosti verze a případně ruční aktualizaci na nejnovější. 

[********************] 

Klepněte pro větší obrázek  
Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (6) Další článek: Raketa do notebooků: AMD chystá mobilní 8jádrový Ryzen 9, který bude mít rekordní frekvenci

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Chrome, Aktualizace, Javascript, Prohlížeč, Chyba, Označení, Zpracování, Bezpečnostní chyba, Záplata


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11