Chrome | Heslo

Chrome na iOS poslouží jako plnohodnotný správce hesel

Chrome na iOS poslouží jako plnohodnotný správce hesel

Přihlašovací údaje uložené v prohlížeči půjde snadno využít i v ostatních aplikacích pro iPhony a iPady. Magazín MacRumors upozornil, že se tato novinka objevila v betaverzi Chromu 85 pro iOS.

Uživatelská jména a hesla se při přihlášení k účtu od Googlu synchronizují napříč všemi platformami, kde je tento prohlížeč dostupný. Ale jen na Androidu (a potažmo Chrome OS) lze tyto údaje automaticky vyplňovat i v jiných aplikacích. Brzy se k nim přidají také mobilní systémy Applu.

Chrome již umí generovat silná hesla, upozorní na úniky databází a bezpečnost uložených údajů, ale oproti specializovaným správcům mu chybí pokročilejší nastavení a řada funkcí.

Nenáročným však může stačit, protože je zdarma a většina uživatelů internetu už jej stejně má nainstalovaný. Integrovaná klíčenka od Applu je také zdarma, ale nefunguje na nejablečných systémech. KeePass lze používat bez placení, ale nepoužívá se (napříč zařízeními) zrovna pohodlně. Zajímavou alternativou pro Chrome je LastPass, který i v bezplatné verzi funguje na všech platformách a má více funkcí.

Betaverzi Chromu pro iOS si zatím nevyzkoušíte. Veškeré testovací verze jsou kvůli podmínkách Applu a App Storu otevřené pro konečný počet uživatelů. A kapacita betatestu Chromu se naplnila pár sekund po spuštění rezervací. Pokud vše půjde dobře, tak by se správce hesel mohl v Chromu pro iOS objevit už za měsíc při vydání stabilní verze 85.

Diskuze (3) Další článek: Rodina Facebooku měla poprvé více než tři miliardy uživatelů

Témata článku: Google, Apple, Prohlížeče, Internet, Chrome, Android, iOS, iPhone, Heslo, iPad, App Store, Betaverze, Chrome OS, Platforma, Prohlížeč, Aplikace, Jak, Řada funkcí, Správce, Mac Rumors, KeePass, Chrome pro iOS40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost