Software | Prohlížeče | Chrome

Chrome má 11 let: Na začátku to byl prohlížeč bez funkcí, dnes už je nejpopulárnější

Začátkem září roku 2008 Google představil svůj internetový prohlížeč Chrome. Oproti tehdejší konkurenci byl neobvykle jednoduchý a překvapoval svou rychlostí. Dnes je nejrozšířenějším programem, kterým si lidé prohlíží internetové stránky.

Pokud si chcete připomenout atmosféru doby před deseti lety, přečtěte si článek z roku 2008 o právě představeném Chromu. Zajímavá je i diskuze pod ním. Například hned první otázka uživatelů v diskuzi je: „Jdou do toho pluginy firefoxu?“ Dnes už to funguje naopak a rozšíření Chromu se instalují do Firefoxu, ale hlavně už se zas až tolik neřeší.

Chrome se postupně rozvíjí a v současnosti už používáme verzi 76. Prohlížeči přibyla hromada funkcí a už to není ten úplně triviální prohlížeč, jak se tvářil ze začátku. Ale umí už zkrátka vše, co se od prohlížeče čeká.

Mela mezi prohlížeči: Webu může začít vládnout jen jediné vykreslovací jádro

Diskuze (13) Další článek: Létající taxík Volocopter poprvé odstartoval z mezinárodního letiště, blíží se nasazení do běžného provozu

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Plugin, První verze, Připravovaná verze, Internetový prohlížeč, Uživatelé, Stránka, Začátek, Nejrozšířenější program, Internetová stránka, Verze, Funkce, První otázka, Výpad, Diskuze, Tehdejší konkurence, Triviální prohlížeč, Prohlížeč, Zajímavý vývoj

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5