Chrome | Firefox | Flash Player

Chrome i Firefox letos zablokují Flash Player. Ale nebojte, ještě půjde vrátit

Chrome i Firefox letos zablokují Flash Player. Ale nebojte, ještě půjde vrátit

Rok 2019 bude ve znamení dalšího utlumování Flash Playeru ze strany webových prohlížečů. V průběhu letních měsíců se tak dočká plné blokace třeba ze strany Chromu (verze Chrome 76+). Kdo se bez Flashe ani tak neobejde, bude jej moci v nastavení opět povolit, po každém restartu prohlížeče však bude program opět žádat o povolení na každém webu.

Velmi podobný osud potká Flash také v konkurenčním prohlížeči od Mozilly – Firefox podle nedávného záznamu na Bugzille přestane ve výchozím stavu podporovat Flash Player počínaje verzí 69, která by měla v testovací verzi dorazit na jaře a v té finální pak zkraje září.

Klepněte pro větší obrázek
Flash bude počínaje Firefoxem 69 ve výchozím stavu zablokovaný

Definitivně se pak Flash Player odmlčí v příštím roce, 2020 je totiž zlomový i pro Adobe – firma tou dobou ukončí jakoukoliv další podporu dnes již legendární technologie, načež Flash Player definitivně zmizí.

Klepněte pro větší obrázek
Flash bude ve výchozím stavu zablokovaný také v Chromu 76

Nutno podotknout, že škody by měly být tou dobou už minimální, z Flashe se totiž díky HTML5 a staršímu oznámení ukončení dalšího vývoje stala už loni marginální technologie na webu.

Diskuze (4) Další článek: Nový výzkum by mohl zastavit roztroušenou sklerózu

Témata článku: Software, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Flash Player, Adobe, Plugin, Mozilla, Podobný osud, Výchozí stav, Flash, Příští rok, Letní měsíc, Konkurenční prohlížeč, Prohlížeč, Verze, Testovací verze, Webový prohlížeč


Určitě si přečtěte

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 215

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí