Google | Prohlížeče | Chrome

Chrome chystá velkou novinku: Záložky si roztřídíte do skupin

Google aktuálně testuje velkou novinku pro svůj prohlížeč Chrome. Otevřené záložky půjde přidávat do skupin. Ty pak nejen, že budou barevně odlišené, ale budou se umět celé synchronizovat i s mobilními telefony. Funkci lze zapnout v testovacím sestavení Canary, prozatím ale ještě není hotová.

Novinka by měla pomoci těm, kteří pracují s velkým množstvím záložek, které se ale týkají různých témat. Díky skupinám je tak bude snadné sdružovat a na první pohled tak bude jasné, čeho se týkají. Každá má totiž svou vlastní barvu a název, byť prozatím není ani jedno možné upravit.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto prozatím vypadají skupiny v testovací verzi Chromu.

O funkci se poprvé začalo mluvit již minulý rok v listopadu, nyní je ale možné si ji řádně vyzkoušet. Po zapnutí se objeví nová volba skrytá pod pravým klikem na záložce stránky. Tu tak lze přidat do již existující skupiny, či vytvořit zcela novou. Novinka funguje stejně i na mobilních telefonech, kde má poměrně dosti zajímavé rozhraní a přepínání jednotlivých záložek v nové liště ve spodní části obrazovky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Novinku můžete testovat i na mobilních telefonech.

Do budoucna se dle informací webu Chrome Story také chystá plná synchronizace skupin a možnost jejich obnovení tak, jak to funguje s klasickými zavřenými okny již dnes. 

Testovat můžete již nyní

Novinku si můžete zapnout skrze volbu v rámci stránky about:flags, kde si vyhledejte položku Tab Groups. Ta se nachází již i ve stabilní verzi prohlížeče, zde ale nic viditelného neudělá. Stáhnout si tak musíte Canary verzi prohlížeče, která je určena k testování novinek.

Stejným způsobem si ji můžete zapnout i na mobilních zařízení, zde postačí klasická mobilní verze. Počítejte ale s tím, že se jedná o velmi ranou funkci – na redakčním telefonu se často objevovaly nejrůznější chyby v rámci rozhraní. Na finální verzi si zřejmě ještě několik měsíců počkáme.

Válka mezi prohlížeči pomalu spěje ke konci:

Diskuze (26) Další článek: Nové čínské obrněné vozidlo může zaútočit hejnem dronů

Témata článku: Software, Google, Internet, Prohlížeče, Chrome, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Chrome OS, Prohlížeč, Novinka, Velká novinka, Telefon, Tab Groups, Canary, Verze prohlížeče, Chrom Canary, Záložka, Verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky