Google | Prohlížeče | Reklama

Chrome chystá blokování reklam, které jsou příliš náročné na procesor a přenos dat

O blokování nevhodné reklamy v rámci prohlížeče Chrome se mluví již delší dobu, nyní ale Google pracuje na možnosti skrýt takovou, která je příliš náročná na systémové prostředky. K tomu zvládne zablokovat i skripty těžící na pozadí kryptoměny.

Prohlížeč Chrome nyní zvládá blokovat reklamu, která neodpovídá standardům specifikovaným v rámci Better Ads Standards. Zejménba se jedná o nejrůznějščí vyskakovací okna, překryvné bannery apod. Nyní se ale chce zaměřit i na tzv. heavy ads – tedy ty, které čerpají velké množství systémových prostředků. Alespoň to vyplývá z nedávného commitu v rámci projektu Chromium. Při zapnutí tak Chrome nenačte reklamu, která využívá více jak 1 % přenosu dat a 1 % využití procesoru, resp. 4MB u dat a 60 sekund u procesoru. Jednotlivá omezení se ale mohou měnit s ohledem na získaná data.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá zablokovaná reklama. (Foto: 9to5Google)

Tímto se tak liší od současného blokování, které penalizuje celou stránku a zakáže všechny reklamní prvky na ní. U heavy ads se nezobrazí pouze konkrétní prvek a místo něj Chrome ukáže pouze hlášku, že reklama byla zablokována. Prozatím se ale jedná o ranou betaverzi, první ukázky jsou v aktuální verzi Canary s pořadovým číslem 80. Blokování lze aktivovat na adrese about:flags/#enable-heavy-ad-intervention.

Do ostré verze se tak nejdříve dostane nejdříve v únoru příštího roku, pokud nedojde k odložení, či kompletnímu zrušení funkce. Testovací Canary verzi prohlížeče můžete stahovat ze stránek Googlu a provozovat i současně se stabilní.

K čemu jsou Chromebooky a proč je používat?

Zdroj: 9to5Google

Diskuze (20) Další článek: Zapomeňte na klasické procesory. Intel chce za pár let prodávat hlavně XPU

Témata článku: Software, Google, Internet, Prohlížeče, Chrome, AdBlock, Betaverze, Reklama, Blokování, Blokování reklam, Canary, Přenos, Prohlížeč, Procesor, Přenos dat, Data, Chromebook, Chrom

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky