Prohlížeče | Chrome

Chrome 78 přináší spoustu novinek, většina z nich je ale experimentálních

Google vydal novou verzi svého prohlížeče Chrome, která přináší několik novinek, které v průběhu uplynulých měsíců testoval. Některé ale stále nejsou finální a je tak nutné si je aktivovat skrze nastavení.

Nejviditelnější novinkou, kterou si pravděpodobně všimnete na první pohled, je zvětšení popisků záložek po najetí myši. Ty se nyní zobrazují větší a s kompletní délkou titulku, což se hodí hlavně v případě, kdy máte otevřený větší počet záložek. Společně s tím i přichází možnost vynutit si tmavý režim webů. To funguje na principu inverze barev a nemusí tak vždy fungovat tak, jak má. Nastavení bude použité pro všechny weby, které nemají tmavý režim v základu. Vše je ale prozatím třeba vynutit za pomoci této stránky chrome://flags/#enable-force-dark.

86d4a192-e98a-4656-81e3-a20fbfa3f2b8 
Užitečná novinka je zobrazování více informací i záložkách po najetí myší.

Chrome 78 je zároveň verzí prohlížeče, ve které můžete vyzkoušet šifrované DNS. Jedná se ale opět experimentální funkci a proto je nutné ji aktivovat skrze adresu chrome://flags/#dns-over-https. Na stejné stránce je možné zapnout upozornění na uniklé e-maily, stačí vyhledat Password Leak Detection

Většina novinek aktuální verze se tak nachází stále ve fázi testování. Tím ale, že jsou i v rámci stabilní verze se většinou jedná o téměř hotové funkce. Nová verze prohlížeče se vám stáhne automaticky na pozadí, případně si ji můžete nainstalovat z webu Googlu.

Které vykreslovací jádro kraluje webu a proč?

Zdroj: 

Diskuze (12) Další článek: Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,