Prohlížeče | Chrome | Doplňky do prohlížeče

Chrome 70 přináší picture-in-picture na YouTube. Brzy se snad rozšíří i dále

Chrome 70 přináší picture-in-picture na YouTube. Brzy se snad rozšíří i dále | Foto: Živě.cz

Nejnovější Chrome povyšuje na verzi 70 a kromě drobných změn a oprav přináší i podporu režimu obraz v obraze. Přehrávané video si tak můžete zobrazit ve vyskakovacím okně. Funkce je prozatím dostupná na YouTube, můžete si ale stáhnout doplněk pro zpřístupnění všude na webu.

Funkci obraz v obraze (anglicky picture-in-picture) můžete znát například z telefonů s novějším Androidem, televizorů či z prohlížeče Opera, kde je vestavěná již delší dobu. Nyní se tak přidává i Google se svým prohlížečem Chrome.

Novinku najdete prozatím na YouTube, kde by po kliknutím pravého tlačítka myši měla být právě možnost zobrazení videa samostatně. Pokud ji zde nevidíte, je možné si ji vynutit v nastavení about:flags na adrese chrome://flags/#enable-surfaces-for-videos.

Pro všechny ostatní weby je tu rozšíření z Chrome WebStore. Po jeho nainstalování stačí klepnout na ikonu v horní liště prohlížeče a přehrávané video vám vyskočí do nového okna.

Skrze Chrome chce Google v budoucnu streamovat i počítačové hry:

Zdroj: Android Police, 9to5Google

Diskuze (9) Další článek: Týden Živě: Nový Winamp, DuckDuckGo a aféra s houskou

Témata článku: Google, Prohlížeče, Web, Android, Internet, Chrome, YouTube, Opera, Doplňky do prohlížeče, Drobná změna, Vyskakovací okno, Nové okno, Pravé tlačítko, Prohlížeč, Přehrávané video, Android Police, Počítačová hra, Okno, Dale, Dlouhá doba, Obraz, Horní lišta, Chrome Webstore, Ostatní weby


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu