Check&Get 1.7: Hlídejte si své oblíbené stránky

Kolik času denně strávíte tím, že postupně procházíte všechny internetové servery, jež máte uloženy ve svých oblíbených položkách? V kolika případech se stane, že některý server navštívíte zcela zbytečně, neboť se na něm od vaší minulé návštěvy nic nezměnilo?
Kolik času denně strávíte tím, že postupně procházíte všechny internetové servery, jež máte uloženy ve svých oblíbených položkách? V kolika případech se stane, že některý server navštívíte zcela zbytečně, neboť se na něm od vaší minulé návštěvy nic nezměnilo? Poměrně značné množství času můžete ušetřit díky programu Check&Get, jehož verzi 1.7 jsme podrobili krátkému redakčnímu testu.

Check&Get je manažer oblíbených položek a bookmarků, který vás upozorní v případě, že některý z vašich oblíbených serverů provedl update nebo nějakou jinou změnu. Všechny stránky jsou kontrolovány zcela automaticky, přičemž program zjišťuje, zda byla provedena modifikace obsahu, nebo zda jsou z nějakého důvodu nedostupné. V případě, že zjistí změnu, může vás upozornit několika způsoby: dialogovým oknem, přehráním zvukového souboru, zasláním e-mailu s příslušnou stránkou, nebo prostě stáhne a uloží stránku na pevný disk. Výhodou je snadná přístupnost programu prakticky v jakémkoli okamžiku, protože běží zminimalizovaný v System Tray vedle ukazatele hodin na hlavním panelu.

Systém uspořádání položek je poněkud odlišný od systému, který znáte například z Internet Exploreru. Jedná se o hierarchické stromové uspořádání s možností nastavování filtrů podle vašich požadavků.

Podporováno je připojení přes komutovanou linku i přes lokální síť s proxy serverem. Na své si přijdou jak majitelé Internet Exploreru, tak i uživatelé Netscape Navigatoru – oběma skupinám Check&Get nabízí synchronizaci bookmarků, takže není nutné přepisovat adresy svých oblíbených stránek do nového programu.

Z dalších vlastností jmenujme:

 • Uživatelské rozhraní ve stylu Průzkumníka, které snadno zvládnou i začínající uživatelé.
 • Podpora "táhni a pusť"
 • Schopnost kontroly jak přes HTTP, tak i FTP
 • Ruční nebo automatické spuštění kontroly podle stanoveného plánu
 • Podpora stránek s rámy
 • Prohledávání podle jména, adresy, titulku, popisu a klíčových slov
 • Pokročilé třídění
 • Zvládne až deset připojení současně

  Instalace je velice rychlá a na jejím konci vás čeká otravný dotazník vyžadující řadu údajů pro distribuování cílené reklamy. V případě, že nic nevyplníte a stisknete tlačítko Cancel, pokračuje instalace bez problémů dál.

  Zástupce programu najdete jak přímo v menu Start, tak i v menu Start-Programy. Nevím, jak vám, ale mě toto zdvojení připadá celkem zbytečné.

  Po prvním spuštění je vhodné nejprve provést nastavení v menu File-Options, kde na čtyřech kartách určíte základní parametry programu, jako například zda se má spouštět současně se startem Windows, zda má automaticky kontrolovat změnu oblíbených položek, způsob připojení k Internetu, nastavení proxy serveru (v případě připojení přes lokální síť) a schránky elektronické pošty.

  Následně je nutné provést import oblíbených položek z vašeho prohlížeče – ten najdete opět v menu File pod menu Import bookmarks-Internet Explorer nebo Netscape Navigator. Tím se zobrazí dialogové okno, v němž určíte umístění adresáře nebo souboru s požadovanými informacemi.

  Pro každou složku pak můžete nadefinovat nezávislá pravidla pro kontrolu aktualizace, takže například často updatované servery lze kontrolovat několikrát denně, ty méně obměňované třeba jen jednou týdně.

  Další ovládání programu je celkem jednoduché a ve většině případů vystačíte s nástrojovou lištou v horní části okna, kde najdete ikony pro založení nové složky, přejmenování, přesunutí, vytvoření nové položky a řadu dalších. Ke snazší orientaci napomáhá i bublinková nápověda.

  Po připojení k Internetu můžete využít buď automatický nebo "ruční" režim. V případě, že zvolíte druhou možnost, stačí vybrat složku, kterou chcete zkontrolovat, a program se sám spojí s jednotlivými servery a zjistí informace o změnách. O průběhu jste informováni v hlavním okně jak textovou formou, tak i výstižnými ikonkami.

  Praktická je také funkce Preview zobrazující vybranou webovou stránku přímo v okně programu.

  Užitečných funkcí nabízí Check&Get skutečně velmi mnoho a je poměrně zvláštní, že s podobně inteligentní správou oblíbených položek zatím nepřišel žádný výrobce browserů. Možná právě toto rozšíření by mohlo znamenat výrazný posun v této oblasti software, neboť přesně takové funkce některým uživatelům výrazně chybí.

  Na závěr se podívejme na minimální požadavky:

 • MS Internet Explorer 4.0 nebo vyšší (je vyžadován i v případě, že používáte Netscape)
 • Pentium 133 MHz nebo lepší
 • 32 MB operační paměti
 • Operační systém Windows 95/98 nebo Windows NT 4.0 s nainstalovaným Service Packem 5
 • Připojení k Internetu
Program je šířen zcela zdarma, v neregistrované verzi jsou zobrazovány reklamní proužky a omezeny nebo zablokovány některé funkce. Jestliže chcete tato omezení odstranit, nezbude vám, než si Check&Get 1.7 za 30 USD zaregistrovat.

Freeware, Download, velikost: 1,64 MB

Diskuze (3) Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Jednoduché uspořádání, Pokročilý filtr, Proxy Server, Zástupce programu, Cancel, Užitečný filtr, Check, Oblíbený program, Nová modifikace, Vhodná reklama


Určitě si přečtěte

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku