Chcete zpět k Clipbooku ze „starých dobrých“ Windows 95?

Clipbook alias kniha schránek se sice masově neujala, ale přesto ji dost lidí používá. Kdyby vám ve Windows 98 chyběla, je zde návod, jak ji přiinstalovat.
Pokud jste ve Windows 95 používali „Knihu schránek“ (tzv. Clipbook) místo běžné Schránky (Clipboardu), mohli jste být nepříjemně překvapeni tím, že se ve Windows 98 nenalézá. Kniha schránek umožňuje (byť ne perfektně a s řadou omezení) uchovávat více postupných obsahů schránek a pak je zase obnovovat.

I ve Windows 98 však můžete knihu schránek používat; stačí pouze, pokud máte k dispozici Resource Kit k Windows 98. Zde nalezněte soubor clipstor.exe, který je právě Clipbookem použitelným ve Windows 98.

Existují nicméně alternativní sharewarové programy k Clipbooku, tj. programy, které jsou schopny automaticky kumulativně ukládat to, co umístíte do schránky; dva jsou uloženy na CD-ROM přiloženém k této knize:

  • v adresáři /scratchpad je umístěn program ScratchPad, použitelný pro postupné ukládání obsahu schránek (zkušební verze)
  • v adresáři /cliptrakker je umístěn program ClipTrakker, sloužící rovněž k podobnému účelu, testovaný pro Windows 98 (zkušební verze)
Váš názor Další článek: Vzniká bezdrátový gigant v obchodu za 56 miliard!

Témata článku: Windows, Resource, Zkušební verze

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů