Chcete zpět k Clipbooku ze „starých dobrých“ Windows 95?

Clipbook alias kniha schránek se sice masově neujala, ale přesto ji dost lidí používá. Kdyby vám ve Windows 98 chyběla, je zde návod, jak ji přiinstalovat.
Pokud jste ve Windows 95 používali „Knihu schránek“ (tzv. Clipbook) místo běžné Schránky (Clipboardu), mohli jste být nepříjemně překvapeni tím, že se ve Windows 98 nenalézá. Kniha schránek umožňuje (byť ne perfektně a s řadou omezení) uchovávat více postupných obsahů schránek a pak je zase obnovovat.

I ve Windows 98 však můžete knihu schránek používat; stačí pouze, pokud máte k dispozici Resource Kit k Windows 98. Zde nalezněte soubor clipstor.exe, který je právě Clipbookem použitelným ve Windows 98.

Existují nicméně alternativní sharewarové programy k Clipbooku, tj. programy, které jsou schopny automaticky kumulativně ukládat to, co umístíte do schránky; dva jsou uloženy na CD-ROM přiloženém k této knize:

  • v adresáři /scratchpad je umístěn program ScratchPad, použitelný pro postupné ukládání obsahu schránek (zkušební verze)
  • v adresáři /cliptrakker je umístěn program ClipTrakker, sloužící rovněž k podobnému účelu, testovaný pro Windows 98 (zkušební verze)
Váš názor Další článek: Vzniká bezdrátový gigant v obchodu za 56 miliard!

Témata článku: Windows, Resource, Zkušební verze


Určitě si přečtěte

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

Windows 10 už jsou na 700 milionech počítačů, ale není to jen labutí píseň?

** Windows 10 překonaly hranici 700 milionů instalací ** To je úctyhodné číslo a miliarda se blíží ** Analýzy ale i tak ukazují proměnu, jak používáme počítače a mobily

Jakub Čížek | 49

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 254

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku