Chcete zdrojový kód Windows?

Microsoft zvažuje možnosť uvolnenia zdrojového kódu Windows.
Zatiaľ nieje isté, či sa Microsoft rozhodne predať zdrojový kód Windows niektorým z firiem, ktoré by mali potencionálny záujem, podstatné je, že možná už bude z čoho vyberať. Microsoft Windows 2000, alebo RedHat Windows 2000?

Steve Balmer, prezident spoločnosti Microsoft, na konferencii WinHEC uviedol, že Microsoft zvažuje možnosť uvolnenia zdrojového kódu, najpopulárnejšieho operačného systému na svete, Windows.

Podstatné ale budú výsledky teraz prebiehajúcej analýzy trhu. Spoločnosti, ktoré by mali o zdrojový kód Windows prípadný záujem, budú mať šancu doprogramovať svoj vlastný operačný systém. Otázne je, či tento krok neuškodí práve Microsoftu. Vytvorením nových konkurenčných produktov pracujúcich na podobnom štandarde, ako Windows, by mohli znížiť podiel Microsoftu na trhu v oblasti software. Je ale zbytočné predháňať budúcnosť, počkajme si radšej na konkrétnejšie informácie i keď moc optimistický nie som.

Diskuze (7) Další článek: Města a obce mohou nakupovat programy od Software602 za tisícovku

Témata článku: Microsoft, Windows, Kód, Windows +, Win +, Zdroj, Mali, Mate, Zdrojový, Window, Zdrojový kód


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 11

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně