Kryptoměny | SSD | Úložiště

Chcete těžit kryptoměny na našich SSD? Zapomeňte na záruku, vzkazuje Galax

V oblasti kryptoměn a blockchainových projektů lze najít velké množství forem decentralizace i zabezpečení a kromě poskytování výpočetního výkonu lze peníze vydělávat i poskytováním úložného diskového prostoru. Patří mezi ně například Storj, Filecoin, SiaCoin nebo v nejnovějším případě i Chia.

Čínský výrobce Galax, který kromě jiného vyrábí i SSD, ale velmi rychle zareagoval na poprask a u disků upravil záruční podmínky:

Klepněte pro větší obrázek

Dodatek říká, že pokud budete SSD používat pro kryptoměnové operace a další abnormální situace, které znamenají extrémní množství zapsaných dat, přijdete o záruku. Pokud se servisní prohlídkou zjistí podobné použití, nebude uznána reklamace.

Bitcoin „lze“ těžit i s tužkou a papírem:

Tomuto přístupu se nelze příliš divit – SSD (ale i pevné disky) mají poměrně přesné stanovené maximální množství zapsaných dat za určité období, včetně doby záruky a náročná těžba může takový disk „zruinovat“ v extrémně krátkém čase, který neodpovídá specifikaci nastavené pro dané použití.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc. Do této kategorie řadíme také digitální tokeny NFT.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (19) Další článek: Praha převezme další vesmírné aktivity EU. Počet zaměstnanců poskočí na trojnásobek

Témata článku: Kryptoměny, Byznys, Bitcoin, SSD, Úložiště, Pevné disky, Blockchain, Pevný disk, Papír, Reklamace, Stroj, Záruka, Disk, Dodatek, Galax, Pevné disky interní na Heureka.cz