Windows 10 | Edge | Windows Insider

Chcete si nainstalovat Chrome do Windows? Nově na vás vyskočí popup okno propagující Edge

Chcete si nainstalovat Chrome do Windows? Nově na vás vyskočí popup okno propagující Edge

Microsoft to s propagací svého prohlížeče ve Windows 10 nevzdává, tentokráte si vzal do boje těžký kalibr. Při pokusu o instalaci jiného prohlížeče vyskočí na uživatele okno, které se jej snaží přesvědčit k používání Edge. Novinka se nachází v nejnovějším buildu pro Windows Insidery. Informoval o tom Windows Central.

Prohlížeč Edge Microsoft propaguje v systému poměrně často. Zkoušel třeba vynucené otevírání odkazů z e-mailového klienta právě v něm, to ale nakonec neprošlo přes uživatele. Běžně ale funguje praxe, kdy Windows při snaze změnit výchozí prohlížeč vyhodí malou hlášku, zda si to opravdu nechcete rozmyslet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chcete si nainstalovat třeba Firefox? Windows se vám v tom pokusí zabránit.

Nové vyskakovací okno je tak dalším krokem, i když tentokráte již působí poměrně zoufalým dojmem. Edge si sice na trhu prohlížečů neuzmul kdovíjaký podíl, podobné kroky mu ale v očích uživatelů rozhodně nepomohou.

Pozitivní zprávou je, že toto chování systému lze vypnout v Nastavení a je možné, že se Microsoft k plošnému aktivování nakonec neodváží.

Co bude nového v podzimní aktualizaci Windows 10?

Diskuze (46) Další článek: ELONOVINKY: Co všechno zažije první stupeň rakety Falcon 9

Témata článku: Microsoft, Windows, Prohlížeče, Windows 10, Internet, October 2018 Update, Edge, Chrome, Windows Insider, Firefox, Betaverze, Nejnovější buildu, Window, Pozitivní zpráva, E-mailový klient, Kalibr, Okno, Výchozí prohlížeč, Podobný krok, Podzimní aktualizace, Uživatelé, Prohlížeč, Těžký kalibr


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu