Google | Mobilní aplikace

Chcete se zbavit závislosti na mobilu? Tři aplikace Googlu vás donutí se zamyslet

Byť to může vypadat, že to není v zájmu Googlu, firma se aktivně snaží vymýšlet způsoby, jak snížit závislost lidí na mobilech. Nejdříve v roce 2018 představila na Androidu sérii nástrojů k tzv. digitální pohodě či blahobytu a nyní přichází s třemi aplikacemi. Všechny vás mírně šikanují, pokud na mobilu trávíte příliš mnoho času. 

Nutno dodat, že každá jedna je experimentální a trochu zvláštní. Titul „nejdivnější“ nese aplikace nazvaná Envelope, která vás doslova nutí vložit svůj mobil do obálky, abyste s ním nemohli nadměrně manipulovat.

Aktuálně je Envelope exkluzivní pouze pro telefony Google Pixel 3a a firma ji popisuje jako „způsob, jak svůj mobil dočasně proměnit v jednodušší a klidnější zařízení“. Postup je následující - z aplikace si musíte fyzicky vytisknout design obálky, kterou si následně složíte a mobil do ní umístíte. Obálka má několik výřezů, které vás limitují například jen na funkci odpovídání hovorů nebo obsluhu fotoaparátu. Nic víc na mobilu obaleném v papíru dělat nemůžete. 

Pokud by Envelope byla příliš radikální, jsou tu ještě aplikace Activity Bubbles a Screen Stopwatch. První je v podstatě živý spořič obrazovky, který ukazuje bubliny podle toho, kolik času trávíte na mobilu. Čím déle strávíte na mobilu během jednoho odemčení, tím větší bublina je. A když odemknete mobil znovu, objeví se nová bublina, která opět roste. Na konci dne tak máte na pozadí sérii bublin, které vizuálně připomínají, kolik času jste na mobilu strávili. 

Screen Stopwatch je pak nejpřímočařejší. Na pozadí mobilu umístí obrovské hodiny, ukazující v reálném čase dobu užívání mobilu během jednoho dne. Máte tak přesnou informaci o tom, jak špatně na tom se svou závislostí jste. Ne že by tento údaj nebyl dohledatelný i bez této aplikace, ale Screen Stopwatch zajistí, že mu neuniknete. 

Diskuze (4) Další článek: Vleklý soudní spor Nintenda je u konce. Svými ovladači Wii neporušilo patent

Témata článku: Google, Android, Mobilní aplikace, Envelope, Aplikace, Mobil, Závislost, APL, Donut, Obálka, Bublina, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware