Chcete se Windows NT Serveru zbavit?

Jak spolehlivě odinstalovat Windows NT ze svého disku.
Nastartujte DOS, přepište boot sektor příkazem SYS C:, smažte z C:\ soubor boot.ini, ntdetect.com, ntldr, pagefile.sys a případně ntbootdd.sys (když máte SCSI disk). Potom programem fdisk smažte oddíly vytvořené Windows NT. Tento bod se vám ale někdy nemusí povést, záleží totiž na tom, je-li oddíl FAT nebo NTFS, je-li primární a jakou máte verzi DOSu. Jste-li neúspěšní zkuste druhý postup.

Druhá varianta
Postupujte stejně jako v předchozím případě, ale smazání oddílu proveďte DOSovým programem DELPART.EXE. To se vám povede vždy, jenom ho musíte mít k dispozici, je totiž součástí Windows NT Resource Kit. Delpart umožňuje pouze výmaz oddílů, zato ale jakéhokoli typu (FAT, NTFS i HPFS).

Nemáte-li tenhle produkt zkuste variantu třetí a závěrečnou.

Třetí a vždy funkční
Spusťte běžnou instalaci Windows NT Server, a po restartu smažte oddíl pomocí kláves D a L. Potom instalaci ukončete klávesou F3. Je to sice poněkud zdlouhavé a neinteligentní, ale zato to funguje vždy. (Není sporu o tom, že skuteční odborníci mažou NTFS oddíl výhradně typickým zásahem do alokační tabulky disku programem DISKEDITOR, a naše tipy přejdou blahosklonným úsměvem.)
Váš názor Další článek: VRML konsorcium mění jméno – doufejme, že nejen to

Témata článku: Windows, Funkční klávesa, Funkční program, Resource, Druhá varianta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů