Koronavirus | COVID-19 | Mapy Google

Chcete se vyhnout kontaktu s ostatními lidmi? Mapy Google vám ukážou, kde je plno a kde není ani noha

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit riziko nákazy novým koronavirem, je kromě roušek a hygieny rukou, takzvané sociální distancování. V praxi to znamená, že byste se (pokud možno) měli vyhýbat místům s vysokou koncentrací dalších lidí. Právě sem míří jedna z novinek Map Google, publikovaných minulý týden na blogu.

„Činnosti, jako je nákup v obchodě, procházka nebo zajít si na něco k jídlu, nyní vyžadují značné množství plánování a přípravy. V každém okamžiku možná uvažujete nad tím, zda: »Má místo, kam míříte, dostatek prostoru pro sociální distancování?« nebo »Jaká bezpečnostní opatření jsou tam zavedena?«“ píše v úvodu viceprezident Googlu Dane Glasgow.

Mapy Google jako pomocník

Provozovatel největšího internetového vyhledávače ohlásil nová vylepšení v rámci akce Search On. Ta nejzásadnější navazuje na možnost zobrazit si úroveň vytížení místa, jež je v Mapách Google k dispozici od roku 2016. Z grafu lze vyčíst nejen obvyklé vytížení v průběhu libovolného dne v týdnu, ale i aktuální situaci. Snadno tak poznáte, zda je například v obchodě s potravinami méně zákazníků, než je touto dobou obvyklé.

Grafy vytížení čerpají z anonymních historických dat o návštěvnosti jednotlivých míst. Jistě není překvapením, že se v době celosvětové pandemie chování zákazníků (často i zásadně) změnilo. Také zájem uživatelů Map Google o informace týkající se vytíženosti vzrostl mezi březnem a květnem o 50 procent.

Klepněte pro větší obrázek 
Informace o vytížení se budou zobrazovat přímo na mapě

Google na tuto poptávku reagoval rozšířením počtu míst, u nichž poskytuje údaje o obvyklé a aktuální vytíženosti. Údajně přidal tyto informace u několika milionů míst po celém světě s cílem usnadnit uživatelům rozhodování, kdy je nejvhodnější se v dané lokalitě vyskytovat.

Vytížení míst

V porovnání s červnem tohoto roku vzrostl počet míst, u nichž jsou k dispozici informace o vytíženosti, pětinásobně. Kromě budov, obchodů s potravinami, čerpacích stanic, prádelen a lékáren byly přidány také venkovní oblasti jako jsou pláže či parky.

Informace o vytížení se budou zobrazovat přímo na mapě ve formě textového popisku. Nebude tedy nutné zadávat a hledat konkrétní místo, abyste zjistili aktuální situaci. Novinka má být brzy k dispozici uživatelům z celého světa v rámci mobilní aplikace pro Android a iOS, jakož i v desktopové/webové verzi.

Diskuze (3) Další článek: Test 4K monitoru AOC U32U1: Prémiový design, přesné barvy

Témata článku: Koronavirus, Google, COVID-19, Android, Mapy Google, iOS, Mapy, Potraviny, Vytížení, Uživatelé, Search On, Mapa, Vytíženost, Počet míst, Distancování, Ostatní člověk


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači