Koronavirus | Mapy Google | COVID-19

Chcete se vyhnout kontaktu s ostatními lidmi? Mapy Google vám ukážou, kde je plno a kde není ani noha

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit riziko nákazy novým koronavirem, je kromě roušek a hygieny rukou, takzvané sociální distancování. V praxi to znamená, že byste se (pokud možno) měli vyhýbat místům s vysokou koncentrací dalších lidí. Právě sem míří jedna z novinek Map Google, publikovaných minulý týden na blogu.

„Činnosti, jako je nákup v obchodě, procházka nebo zajít si na něco k jídlu, nyní vyžadují značné množství plánování a přípravy. V každém okamžiku možná uvažujete nad tím, zda: »Má místo, kam míříte, dostatek prostoru pro sociální distancování?« nebo »Jaká bezpečnostní opatření jsou tam zavedena?«“ píše v úvodu viceprezident Googlu Dane Glasgow.

Mapy Google jako pomocník

Provozovatel největšího internetového vyhledávače ohlásil nová vylepšení v rámci akce Search On. Ta nejzásadnější navazuje na možnost zobrazit si úroveň vytížení místa, jež je v Mapách Google k dispozici od roku 2016. Z grafu lze vyčíst nejen obvyklé vytížení v průběhu libovolného dne v týdnu, ale i aktuální situaci. Snadno tak poznáte, zda je například v obchodě s potravinami méně zákazníků, než je touto dobou obvyklé.

Grafy vytížení čerpají z anonymních historických dat o návštěvnosti jednotlivých míst. Jistě není překvapením, že se v době celosvětové pandemie chování zákazníků (často i zásadně) změnilo. Také zájem uživatelů Map Google o informace týkající se vytíženosti vzrostl mezi březnem a květnem o 50 procent.

Klepněte pro větší obrázek 
Informace o vytížení se budou zobrazovat přímo na mapě

Google na tuto poptávku reagoval rozšířením počtu míst, u nichž poskytuje údaje o obvyklé a aktuální vytíženosti. Údajně přidal tyto informace u několika milionů míst po celém světě s cílem usnadnit uživatelům rozhodování, kdy je nejvhodnější se v dané lokalitě vyskytovat.

Vytížení míst

V porovnání s červnem tohoto roku vzrostl počet míst, u nichž jsou k dispozici informace o vytíženosti, pětinásobně. Kromě budov, obchodů s potravinami, čerpacích stanic, prádelen a lékáren byly přidány také venkovní oblasti jako jsou pláže či parky.

Informace o vytížení se budou zobrazovat přímo na mapě ve formě textového popisku. Nebude tedy nutné zadávat a hledat konkrétní místo, abyste zjistili aktuální situaci. Novinka má být brzy k dispozici uživatelům z celého světa v rámci mobilní aplikace pro Android a iOS, jakož i v desktopové/webové verzi.

Diskuze (3) Další článek: Test 4K monitoru AOC U32U1: Prémiový design, přesné barvy

Témata článku: Koronavirus, Google, Mapy Google, Android, Mapy, iOS, COVID-19, Potraviny, Vytíženost, Počet míst, Ostatní člověk, OST, Distancování, Search On, Mapa, Uživatelé, Vytížení, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows