Připojení k internetu | CETIN | VDSL

Chcete rychlejší internet? Cetin už opět na VDSL nabízí bonding

Zdroj: Cetin
Chcete rychlejší internet? Cetin už opět na VDSL nabízí bonding | Zdroj: Cetin

Poté, co začali bondované připojení nabízet také velcí operátoři jako T-Mobile a O2, se o novinku strhl velký zájem. Takový, že správce metalické sítě musel na podzim zavádění bondingu přerušit, protože jeho technici nestíhali. Od února už ale nabídku bondingu VDSL opět nabízí.

Technologie umožňuje spojit dva páry linek, a efektivně tak zdvojnásobit rychlost připojení v obou směrech. Cetin v tuto chvíli bonduje jen připojení o rychlostech 20 a 50 Mb/s, ze kterých pak dělá 50 a 100 Mb/s. Ještě začátkem roku ale chtěl kombinovat i dvě stomegové přípojky.

Dostupné rychlosti lze zjistit na mapce zrychlujemecesko.cz. Ta je však hodně „náladová“ a maximální rychlosti i možnost bondingu na konkrétní adrese klidně několikrát do měsíce změní. Vhodnější proto bude oslovit přímo koncové poskytovatele, kteří v síti Cetinu nabízejí internetové služby. Hodit se vám bude velký přehled tarifů VDSL od dvaceti operátorů.

Rychlosti dostupné v síti Cetinu k 31. 12. 2020
Rychlost Bytových jednotek Podíl
<20 Mb/s 339 000 8 %
20 Mb/s 326 000 8%
50 Mb/s 856 000 20 %
100 Mb/s 1 937 000 46 %
250 Mb/s 707 000 17 %
1000 Mb/s 59 000 1 %
celkem 4 224 000 100 %

Cetin letos oznámil, že modernizaci VDSL už prakticky ukončil a síly soustředí na budování optické sítě. Aktuálně optikou pokrývá 60 tisíc domácností, do konce roku chce přidat dalších 90 tisíc. Do roku 2027 se dostane na milion. Infrastrukturu Cetinu momentálně tvoří přes 20 milionů kilometrů metalického vedení a přes 42 tisíc kilometrů optického.

PS: Firma rovněž hledá nové techniky, kteří pomohou síť modernizovat. Těm nabídne práci „na IČO“ s odměnou až 50 000 Kč měsíčně.

Co brání výstavbě rychlého internetu? Byrokracie:

Diskuze (10) Další článek: Na linuxové servery a superpočítače útočí Kobalos. Je prý téměř dokonalý

Témata článku: Internet, Poskytovatelé internetu, Připojení k internetu, T-Mobile, CETIN, Modem, VDSL, CETI, Rychlý internet, Maximální rychlost, Připojení, Operátor, Bytová jednotka, Modemy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť