Microsoft | Prohlížeče | Edge

Chcete jako první vyzkoušet Edge postavený na Chromiu? Vyplňte formulář

Na počátku prosince Microsoft oznámil, že jeho prohlížeč Edge bude napříště používat stejné jádro jako Chrome – komunitní Chromium, do kterého ostatně už firma v minulosti přispívala.

Před pár dny pak Microsoft spustil stručnou webovou stránku microsoftedgeinsider.com, kde se můžete přihlásit k chystanému testování. Stačí jen vyplnit jméno, příjmení, e-mail a až na vás přijde řada, dostanete pozvánku.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft zve do testování nového Edge

Tento program nejspíše nebude mít nic společného s Windows Insider – betatestem celých Windows 10, takže nový Edge nainstalujete i na běžné Desítky. Microsoft v každém případě zatím na stránce nezmiňuje žádné konkrétní datum.

Microsoft si od přechodu na Chromium slibuje kompatibilnější web, snazší vývoj a ekosystém doplňků, které by snad měly být stejně kompatibilní jako třeba v Opeře, která je dnes už také postavená na Chromiu.

Tím, že se bude Microsoft aktivněji podílet na vývoji samotného Chromia, do kterého bude stejně jako ostatní přispívat, mohly by všechny prohlížeče s tímto jádrem nakonec ještě lépe fungovat na Windows, Microsoft totiž může jakožto autor klíčového OS nabídnout některé optimalizace, ke kterým se ostatní nemuseli doposud dostat.

Diskuze (18) Další článek: Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Windows, Chrome, Internet Explorer, Open source, Edge, Opera, Chrom, Stejné jádro, Prohlížeč, Desítka, Testování, Formulář, Jádro


Určitě si přečtěte

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 90Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí