Chcete hacknout server a vyhrát 100 000 dolarů?

Soutěže v hackování nedobytných serverů jsou poměrně časté, stejně tak často nikdo nevyhraje, zde ale máte šanci vyhrát aspoň 10 000 dolarů, i když cíle nedosáhnete. Dnes se začíná.
Neznámá korejská společnost Korea Digital Works se snaží ukončit svou neznámost ve velkém stylu. Vypsala celosvětovou soutěž v hackování vybraného stroje zabezpečeným svým systémem WOKS (World OK Security). Hlavní cenu vyhraje ten, který pozmění HTML stránku na cílovém serveru a napíše tam své identifikační údaje.

Podrobné informace a možnost registrace najdou zájemci na serveru Woksdome.org. Při registraci uvedete základní údaje spolu s nějakými vámi zvolenými číselnými údaji, aby byla možná později vaše identifikace.

Samotná soutěž vypukne dnes v 11 hodin dopoledne korejského času, tedy ve tři ráno našeho. Délka soutěže je 48 hodin. První, komu se podaří změnit HTML stránku, vyhrává hlavní cenu. Pokud ale nebude na konci nějký jediný jasný výherce, může porota rozdělit až 5x 10 000 dolarů těm účastníkům, jejichž pokus vynikal v nějakém ohledu hackování.

Toto je zřejmě nejvýznamnější prvek celé soutěže a staví ji trochu do jiného světla, než podobné akce s cenou jen pro vítěze. Je poměrně obvyklé, že firma připraví ultrazabezpečený systém, do kterého se nemá pomalu šanci dostat ani ten, kdo tam má mít přístup, a následně je vypsána marketingově protlačená akce s libovolně vysokou odměnou. Zde je ale šance prokázat s odměnou nějaké znalosti i když ve finále nebude váš pokus úspěšný.

Pravidla soutěže jsou nastavena tak, aby se vzájemně účastníci nevyblokovávali. Je tak zakázáno vypnout server, vypínat služby na serveru, přetěžovat server a obecně nehackovat nic jiného než jen ten cílový server. Některá tato pravidla nicméně mohou omezit možné cesty hackerů a v reálném životě nikdo takové ohledy mít nebude.

Pár schopných lidí se u nás jistě najde, takže to někdo zkusit může.

Diskuze (14) Další článek: Porovnání AGP 4x vs. AGP 2x vs. AGP 1x

Témata článku: Základní identifikace, Podrobný stav, Šance, Odměna, Works, Úspěšný pokus, Dol


Určitě si přečtěte

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní