Chcete hacknout SDMI a vydělat si?

Sdružení SDMI chystá akci, při které ten, komu se podaří rozlomit SDMI kódování, získá za odměnu 10 tisíc dolarů.
Sdružení SDMI chystá akci, při které ten, komu se podaří rozlomit SDMI kódování, získá za odměnu 10 tisíc dolarů. Na pro tyto účely zřízeném webu HackSDMI zatím najdete stručnou petici výkonného ředitel SDMI, kde informuje o této akci. Akce bude probíhat od 15. září do 7. října.

SDMI chce takto veřejně otestovat a prověřit své kódování hudebních nahrávek, které má znemožnit nepovolené kopírování skladeb. Podporu SDMI již vyjádřila celá řada výrobců digitálních přehrávačů a předpokládá se, že bude velkým impulsem pro nástup komerčních vydavatelů do oblasti elektronického šíření nahrávek.

SDMI tvoří sdružení více než 180 společností a organizací v oblasti výpočetní a spotřební techniky, bezpečnostních technologií, nahrávacích společností a poskytovatelů internetových služeb.

Živě komentuje: K podobnému kroku většinou přistupují společnosti ne kvůli testování systému, ale pro jeho propagaci. V případě SDMI je situace o chloupek zamotanější. Pokud se totiž někomu podaří rozlomit SDMI a přihlásit se o výhru, SDMI na tom rozhodně neprodělá, jde prostě o to, že v té době nebudou ještě žádné zveřejněné skladby v SDMI formátu. Například v případě DVD by takto předčasné zveřejnění DeCSS pomohlo uspořit milióny (spíše miliardy), nyní z důvodů kompatibility nelze již s formátem ochrany moc hýbat. (DeCSS ale vznikl díky chybě v přehrávači Xing, který měl dešifrovací kódy nezaheslované, nikoli kvůli chybě v kódování). Proto hacker, který případně může získat 10 000 dolarů je postaven před zajímavé rozhodování. Buď shrábne nyní 10 000 dolarů a dá SDMI šanci zalepit díry a zvýšit zabezpečení (a omezit tak volné šíření skladeb), nebo si nechá tento objev na pozdější dobu, až nebude SDMI kvůli kompatibilitě schopno příliš dramaticky reagovat, a zveřejní vlastní DeSDMI, které volnému šíření skladeb pomůže. Má ale ještě zajímavější možnost, objevit díry dvě a jednu ohlásit teď a tu druhou až později :).

Diskuze (3) Další článek: Canon DM-XM 1 - Technické parametry

Témata článku: Šíření

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů