Chcete 1GHz Athlon již nyní?

Již nyní je to možné. Známá firma Kryotech zaměřená na přetaktovávání podchlazených procesorů, nabízí gigahertzový Athlon již nyní.
Již nyní je to možné. Známá firma Kryotech zaměřená na přetaktovávání podchlazených procesorů, nabízí gigahertzový Athlon již nyní. Řešení je to pochopitelně brutální, jak je u Kryotechu zvykem. Podobně jako u dřívějších variant s 800 MHz Athlonem i zde se jedná o samostatný chladící agregát pod šasi počítače, od nějž vede chladící kapalina trubkami až do obalu procesoru na základní desce, který je podchlazen na –40 stupňů Celsia. Uvnitř je standardní procesor Athlon 700 MHz, ovšem přetaktovaný na 1 GHz. AMD úzce spolupracovala s Kryotechem i s Sys Technology, která tuto sestavu nabízí, na tom, aby to bylo řešení spolehlivé, které procesoru neublíží. Uvnitř sestavy je pochopitelně to nejlepší: 128 MB paměti, dva 9GB disky IBM UltraDMA/66 s RAID řadičem od Promise, o grafiku se stará NVidia GeForce 256 s 32 MB paměti, CD-ROM je 72x rychlostní TrueX od Kenwoodu a zvuk je Aureal Vortex2 SuperQuad PCI karta s pěti reproduktory. Pochopitelně je tam ještě 56kb/s modem. Monitor je dodáván 19palcový Mag. O co líp se to čte, o to hůř se to platí, cena je totiž stanovena na 4299 dolarů což vychází cirka na 150 000 Kč. Navíc testy zaměřené na integrované T&L jádro u procesoru GeForce 256 ukázaly, že tato karta nestačí již Athlonu na 700 MHz, při vyšroubování taktu k 1 GHz, tak paradoxně budete rádi, když tyto výpočty bude počítat procesor, nikoli samotná karta, protože je pomalejší.

Podobné systémy jsou skutečně pro extrémisty. V době, kdy je veřejně známo, že Athlon bude na 1 GHz již příští rok na jaře, jsou podobné hyper sestavy nevhodně utracenými systémy. Snad jen v případě, že byste pak chtěli 1 GHz Athlon přetaktovat třeba na 1,5 GHz.

Diskuze (4) Další článek: Jaká je situace rok po bojkotu Telecomu?

Témata článku: Sestavy, Stará grafika, AthlonNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10