Microsoft | Prohlížeče | Edge

Chatujte v Edgi sami se sebou. Funkce Drop umožní sdílet mezi zařízeními poznámky a soubory

Jedno řešení Microsoftu někdy nestačí. Způsobů, jak přenášet obsah z mobilu na počítač a obráceně, bychom pár napočítali. Na poznámky má zejména OneNote a Sticky Notes, na soubory zase cloudové úložiště OneDrive.

Funkce pro (interní) sdílení poznámek a souborů se však možná dočká také internetový prohlížeč z domácí stáje. Lépe řečeno už probíhá testování, a to na úrovni raných vývojových sestavení, takže si chystanou novinku můžete zkusit na vlastní kůži v Edgi Canary, pokud budete mít štěstí.

Distribuce je podle všeho řízená. Osobně ji mám k dispozici v Edgi Dev. Jako první na ni upozornil Neowin. V podobných případech platí, že pokud se funkce neosvědčí, nemusí se do konečného vydání produktu propracovat. Veřejné testování přinejmenším ukazuje, kam míří myšlenky vývojového týmu.

Rychlé ukládání poznámek a souborů

Nástroj na sdílení pro vlastní potřebu, nikoli se světem, se nazývá Drop a najdete ho pod novým tlačítkem na nástrojové liště poblíž historie, kolekcí a spol. zatím platí, že ho musíte nejdřív aktivovat. Drop použijete, když si budete chtít něco odložit stranou a obsahu se následně budete věnovat v dohledné době (a třeba na jiném zařízení).

Z povahy Drop nebude příliš dobrý na dlouhodobé zálohování, nebylo by totiž přehledné. V podstatě se jedná o chat, kde necháváte vzkazy sami sobě, na žádnou organizaci se zde nehraje. Spojený je s OneDrivem – v kořenovém adresáři cloudové jednotky najdete složku Microsoft Edge Drop Files.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Integrace takové funkce dává smysl v tom ohledu, že Edge vychází pro všechny hlavní počítačové a mobilní platformy, byť by Microsoft tak trochu konkuroval sám sobě. Potenciál vidím v tom, že by Drop teoreticky mohl být integrován také do dalších aplikací. (Název zmíněné složky tomu odporuje.)

Neexistuje důvod, proč by ostatně nemohl existovat rovněž jako samotná aplikace. Nevíme však nic o tom, co Microsoft plánuje, takže si budeme muset počkat, až kontury sám zvýrazní. Momentálně Drop najdete jen ve vývojových sestaveních Edge na počítačích.

Zdroje: Edge Dev 104.0.1271.2 | Neowin

Diskuze (1) Další článek: Pozvedněte Instagram na vyšší level. Poradíme, jak publikovat působivé Příběhy

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Edge, OneNote, Soubor, Poznámka, Počítač, Funkce, Drop, Devices, Edge Deva, Edgi Canary, Sticky notes, Cloudové úložiště, Neowin, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

Android 12L. Na kolik zařízení vlastně tento systém dorazil, a jak zjistíte, zda jej máte i ve svém telefonu?

** Od představní Androidu 12L už brzy uběhne 10 měsíců ** Systém se distribuuje od března, a zatím se příliš nerozšířil ** Jak poznat, že běží i u vašeho telefonu? Je to trochu oříšek...

Martin Chroust
Android 12LSkládací konstrukce