CESNET a Cisco na Internet

CESNET nabízí přístup do Internetu pevným datovým okruhem, včetně dodávky směrovačů Cisco.
Internet se stává pro naše firmy a jejich podnikání stále důležitějším médiem. CESNET, jeden z prvních poskytovatelů tohoto komunikačního substrátu, prezentoval na tiskové konferenci společný projekt s Cisco Systems na podporu rozvoje vyšších telekomunikačních služeb. CESNET proto nabízí přístup do Internetu pevným datovým okruhem, včetně dodávky směrovačů Cisco.

Ceník připojení k Internetu pevnými datovými okruhy a prostřednictvím ISDN upravilo sdružení CESNET s platností od 1. dubna 1999. Nové sazby za připojení pevnou linkou přinášejí slevu zákazníkům, kteří si zvolí vyšší rychlost připojení.

Nabídka CESNETu platí pro linky od nejnižší rychlosti 19,2 kb/s. Společná služba firem CESNET a Cisco je pojata jako pronájem, a to včetně hardwaru. Tato akce je pojata především jako pomoc malým až středním podnikům.

Sdružení CESNET má u nás 85 přístupových bodů ve dvou sítích — v akademické síti TEN 155 a v otevřené síti CESNET, s páteří ATM s místními rádiovými spoji o rychlosti do 34 Mb/s. Cesnet používá pro své sítě platformy Cisco, v rámci této akce jsou to směrovače Cisco řady 1600.

Váš názor Další článek: Jak na stromy v 3D Studiu MAX a VIZ

Témata článku: Internet, Cisco Systems, Cesnet, Pevná linka, První poskytovatel, Rádiový spoj, CES


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně