Další českej výrobek s typicky českým názvem Turris Lite. Škoda že žádnej wifikundátor nepotřebuju..
Tak uz jenom router, co ma zarucene aktualizace po nejakou dobu (jak asi dlouho to budou drzet u prodejni verze?) by se mi libil. Po nekolika nedavnych zjistenich bezpecnostnich der v bezne prodavanych modelech by to byla prijemna zmena. Spotrebu taky trochu poresili a jeste bude otazka, jak moc rychle to zvladne delat NAS pres USB 3.0. Vzhledem k tomu, ze sam si vlastni router na ARM desce nejsem schopen postavit, tak bych tech 200 dolaru mozna dal. Uvidime.
Také by mě zajímala ta rychlost NASu přes USB 3.0, Turris v 1.0 zvládá reálně přes USB 2.0 zápis okolo 16-19 MB/s a čtení cca 32-35 MB/s.
No já vám nevím...není lepší nějakej Mikrotik za tu cenu?
Letosek bude kazdopadne zajimavej: Turris vs hAP ac.
Lukasi a jakej router od mikrotiku by jsi doporucil ? potrebuji vymenu za muj TP link a mikrotik se zda byt vic nez dobra volba. tripatrovy penzion , jde me vic o pokryti nez o rychlost wifi - ja jsem pripojen kabelem 🙂 a ostatni nespechaji.diky za nazor Martin
Momentálně používám 4kusy RB951G. Mám tu i jeden RB2011 (ten model co má wifi) ale tam je ta wifi taková slabší. Ale u těch 951 funguje výborně ikdyž to má jen interní antény.
tri patra jednim routerem nepokryjes i kdyby to byla jakakoliv znacka a stal milion... (za predpokladu respektovani CSN/EN/ISO norem).Dej na kazdy patro tp link 1043 a budes to mit pohodovy.
bylo mysleno "slusne nepokryjes", je mozny ze teoreticky tam nejaky ne moc dobre pouzitelny signal bude.
Karlosi bydlim na vesnici a v okoli zadna wifi. Ted mam asi dva roky TP link a signal takrka po celem baraku. Neni to asi tak uplne na streamovani ale na brouzdani jim to staci. aspon nemaji potrebu si neco stahovat. kdyz je tady treba 40 lidi a kazdej ma tel + kazdej druhej notas ...Jde me hlavne o stabilitu a aby router dokazal uprednostnit moje IP adresy.Normy me na vesnici az tak moc nezajimaji...
s tim mnozstvi klientu se ti i mikrotik zapoti v te cenove hladine. lepsi budes mit na patro 1 wifi AP (nastavit vhodne kanaly).
Taky bych tam dal minimálně dva, tři. Ono není problém notebooky, ale mobily mají často strašně mizerný wifi - a jak to lidi vezmou do ruky, tak to ještě odstíní.
1x routerboard.com/RB750r2http://routerboard.com/RBcAP2n... - dle libosti Všechny Mikrotiky mají routeroS, takže nastavit si nějakou 750 je stejné jak CCR (Cloud Core Router) - k tomu samostatné wifiny. Není to úplná klikačka, ale když se to umí tak se s tím dají dělat věci. Na sr..ky typu tplink bych moc nespoléhal.
V článku chybí celkem důležitá informace, jestli i ty placené verze budou odesílat data do CZ.NIC nebo budou tohoto zbaveny příp. ve výchozím stavu bude tato funkce vypnuta.A pak moc nerozumím, proč jsou ceny v dolarech, když jde o český výrobek od českého sdružení
Predpokladam, ze drtivou vetsinu ceny tvori komponenty kupovane za dolary. Pokud koruna k dolaru posili o 50% tak to na dolarovou cenu nebude mit prilis vliv zato ta v CZK se vyrazne zmeni. Rikat cenu v Kč kdyz nakupuji za $ je prilisne riziko (ukazaly nam to posledni dva roky korunove ceny veskereho HW).
Zdravím. Pobavil mě komentář z O2 v tom smyslu, že to stále není ono, a že krabička od O2 je kvalitnější. Nevím jak vy, ale pro mě je kvalitnější cokoliv jiného než krabičky od O2 😃. Vzhledem k problémům u zákazníků je vždy nahrazuji jinými (V)DSL modemy jiných výrobců než dodává O2, kde jim jde především o kvantitu a ne kvalitu.
Opravdu "místo 256 MB RAM to bude rovnou 1 GHz"? Prosim opravit.
Když už jsme u té RAM, tak mě velikost pouhých 256 MB v porovnání s aktuálním 2 GB docela překvapila...Neříkám, že by těch 256 MB nestačilo, ale co jsem teď zběžně mrknul do Lucy, tak mám v cache skoro 1.6 GB zabráno, takže ty 2 GB asi nějaký smysl mít budou :)
no....já mám obsazeno pouze 1% tzn cca 300MB ze 2GB paměti RAM ... By mě zajímalo proč vy máte tolik?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.