Český Telecom začíná nabízet ADSL i koncovým zákazníkům

Český Telecom zveřejnil svou cenovou nabídku ADSL služeb. Důležitou informací je, že ADSL není dostupné pouze v Praze, Brně a Ostravě, ale i celé řadě dalších měst. Doplněno o informace z tiskové konference.

IOL Broadband a IOL Broadband Profi pro koncové zákazníky

Divize Imaginet nabízí koncovým zákazníkům prostřednictvím produktů IOL Broadband a IOL Broadband Profi vysokorychlostní přístup k internetovým aplikacím, službám i obsahu celosvětové sítě internet. Cílovou skupinu tvoří především náročnější uživatelé internetu za řad malých a středních firem i domácností s vyššími nároky na připojení k internetu, kteří dosud využívali alternativních možností připojení jako jsou například bezdrátové technologie nebo kabelová TV. Důležitým faktorem pro rozhodování by se měly stát klíčové výhody – několikanásobně vyšší přenosová rychlost než u vytáčeného připojení, zachování všech dosavadních funkcí PSTN (klasické telefonní linky) a euroISDN linek, fixní cena za službu a trvalé připojení, které není limitováno objemem přenesených dat.

Součástí služby IOL Broadband ČESKÉHO TELECOMU jsou:
zřízení přípojky;
rychlý přístup na internet se zálohovanou zahraniční konektivitou a lokálním peeringem prostřednictvím NIX;
pronájem koncového zařízení (modemu) a rozbočovače;
schránka elektronické pošty – standardní kapacita 30 MB, až 6 adres pro 1 schránku (primární adresa + 5 sekundárních), možnost automatického rozesílání kopií, přesměrování a možnost automatických odpovědí;
prostor na serveru poskytovatele služby (webhosting) – kapacita 30 MB

Varianty služby IOL Broadband a IOL Broadband Profi

IOL Broadband 192/64
IOL Broadband 320/128
IOL Broadband Profi 256/64
IOL Broadband Profi 512/128
IOL Broadband Profi 1024/256

Typy koncových zařízení

Speed Touch Home (PSTN)(modem)
Speed Touch Home (ISDN)(modem)
Speed Touch USB (PSTN)(modem)
Speed Touch Pro (PSTN)(modem + router)
Speed Touch 510i (ISDN)(modem + router)

Klepněte pro větší obrázek

Od 1.7. bude uvolně trh s pronájmem koncových zařízení, od tohoto data bude možné nepořizovat službu včetně pronájmu a koncové zařízení si přímo koupit.

Cena za ADSL nezahrnuje poplatek za normální telefonní tarif, i v případě, že budete linku používat jen pro ADSL je nutné platit nějaký tarif Telecomu, tedy i Home Mini nebo Home Zero.

IP adresy budou přidělovány dynamicky a budou veřejné. Cena za pronájem pevné IP bude v řádu stokorun měsíčně. 

ADSL není dostupné pouze v Praze, Brně a Ostravě, kompletní seznam regionů najdete na webu ČTc. Zhruba 80 procent linek v jednotlivých zveřejněných místech může být na ADSL připojeno, těch 20 procent má nekvalitní připojení na ústřednu (především staré přípojky).

ČTc odmítá přesněji určit, jaký bude mít nastavená agregace 1:50 vliv na pokles maximální rychlosti přenosu dat. Podle výsledků Belgacomu, to údajně odpovídá nejvýše poklesu o 20 %. Podle výsledků testů na větším vzorku se budou případně upravovat i u nás.

Zhruba na konci letošní roku by měla být navýšena rychlost připojení bez vlivu na cenu připojení.

 

Diskuze (110) Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Internet, Pronájem, Český zákazník, Český Telecom, Zákaz, Koncová cena, Sekundární zařízení, Touch, Tel, Home, Zero, Koncové zařízení, Fixní cena, NAB, Koncový zákazník, 4 Home, Automatické rozesílání, Speed, Primární data

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů