Český Telecom začíná nabízet ADSL i koncovým zákazníkům

Český Telecom zveřejnil svou cenovou nabídku ADSL služeb. Důležitou informací je, že ADSL není dostupné pouze v Praze, Brně a Ostravě, ale i celé řadě dalších měst. Doplněno o informace z tiskové konference.

IOL Broadband a IOL Broadband Profi pro koncové zákazníky

Divize Imaginet nabízí koncovým zákazníkům prostřednictvím produktů IOL Broadband a IOL Broadband Profi vysokorychlostní přístup k internetovým aplikacím, službám i obsahu celosvětové sítě internet. Cílovou skupinu tvoří především náročnější uživatelé internetu za řad malých a středních firem i domácností s vyššími nároky na připojení k internetu, kteří dosud využívali alternativních možností připojení jako jsou například bezdrátové technologie nebo kabelová TV. Důležitým faktorem pro rozhodování by se měly stát klíčové výhody – několikanásobně vyšší přenosová rychlost než u vytáčeného připojení, zachování všech dosavadních funkcí PSTN (klasické telefonní linky) a euroISDN linek, fixní cena za službu a trvalé připojení, které není limitováno objemem přenesených dat.

Součástí služby IOL Broadband ČESKÉHO TELECOMU jsou:
zřízení přípojky;
rychlý přístup na internet se zálohovanou zahraniční konektivitou a lokálním peeringem prostřednictvím NIX;
pronájem koncového zařízení (modemu) a rozbočovače;
schránka elektronické pošty – standardní kapacita 30 MB, až 6 adres pro 1 schránku (primární adresa + 5 sekundárních), možnost automatického rozesílání kopií, přesměrování a možnost automatických odpovědí;
prostor na serveru poskytovatele služby (webhosting) – kapacita 30 MB

Varianty služby IOL Broadband a IOL Broadband Profi

IOL Broadband 192/64
IOL Broadband 320/128
IOL Broadband Profi 256/64
IOL Broadband Profi 512/128
IOL Broadband Profi 1024/256

Typy koncových zařízení

Speed Touch Home (PSTN)(modem)
Speed Touch Home (ISDN)(modem)
Speed Touch USB (PSTN)(modem)
Speed Touch Pro (PSTN)(modem + router)
Speed Touch 510i (ISDN)(modem + router)

Klepněte pro větší obrázek

Od 1.7. bude uvolně trh s pronájmem koncových zařízení, od tohoto data bude možné nepořizovat službu včetně pronájmu a koncové zařízení si přímo koupit.

Cena za ADSL nezahrnuje poplatek za normální telefonní tarif, i v případě, že budete linku používat jen pro ADSL je nutné platit nějaký tarif Telecomu, tedy i Home Mini nebo Home Zero.

IP adresy budou přidělovány dynamicky a budou veřejné. Cena za pronájem pevné IP bude v řádu stokorun měsíčně. 

ADSL není dostupné pouze v Praze, Brně a Ostravě, kompletní seznam regionů najdete na webu ČTc. Zhruba 80 procent linek v jednotlivých zveřejněných místech může být na ADSL připojeno, těch 20 procent má nekvalitní připojení na ústřednu (především staré přípojky).

ČTc odmítá přesněji určit, jaký bude mít nastavená agregace 1:50 vliv na pokles maximální rychlosti přenosu dat. Podle výsledků Belgacomu, to údajně odpovídá nejvýše poklesu o 20 %. Podle výsledků testů na větším vzorku se budou případně upravovat i u nás.

Zhruba na konci letošní roku by měla být navýšena rychlost připojení bez vlivu na cenu připojení.

 

Diskuze (110) Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Internet, Pronájem, Zero, Home, Koncová cena, Český zákazník, Touch, 4 Home, Český Telecom, Tel, Koncové zařízení, Fixní cena, NAB, Primární data, Speed, Zákaz, Koncový zákazník, Automatické rozesílání, Sekundární zařízení


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 67

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 214

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57