Na Slovensku uz vyvinuli podobnu app. www.confirme.org
Zajímavý nápad, věřím, že má budoucnost pokud bude správně použit. Až někdo nakoupí tričko od Lacoste v eshopu za $10, konečně se bude moci přesvědčit, že to opravdu není originál :) Fandím jim... jen dvě věci...„Cloud je bezpečnější než to, kdybychom si vše stavěli někde na vlastních serverech. S Azure si můžeme jenom polepšit,“ To je myšleno vážně ? Nechci tady naznačovat nějaké černé scénáře a být pesimista, ale pokud data nemám pod výhradní kontrolou, o security nemůže být řeč. Sice nejde o super citlivá data, ale myšlenka, že k těm datům na pozadí nemá nikdo přístup je naivní. 8 miliónů korun... z toho 3 mega dotace. Opravte mne, jestli to moc zjednodušuji, ale pronajali si SQL databázi nebo VM s MS SQL Server, vytvořili pár tabulek, do nich uložili kombinace kódů. Přes ASP.NET aplikaci volají proceduru, která ověří platnost páru kódů a uloží informaci o tom, že kontrola dané kombinace již byla provedena. Nějaké to ověření přes CAPTCHA, ETL proces pro Import/Export a tadá... budu účtovat výrobcům 1Kč za jeden pár kódu. Geniální... smekám. Design databáze, čas programátora na aplikaci, připočteme další addony pro reporting, analýzu, přívětivou grafiku a marketing, za 14 dní až měsíc a je hotovo. 8 mega se mi zdá opravdu hodně.Těma poznámkama jsem to nechtěl nějak hanět, vše v dobrém, fandím vám kluci (a holky) :)
Tyhle paranoidni kecy fakt miluju. Kdyz si das server do housu tak snad mas 100% kontrolu nad datama? Nemas. Nevidim rozdil mezi duveru v cloudovou spolecnost a euro.
Půlka zdejších komentářů jsou akorát plky k pláči typických čecháčků. Já oceňuji nápady jako tento akorát bych tedy pozměnil tu zkutečnost kdy opětovné ověření kódů bude hlášeno jako falzifikát. Proč to neponechat že kódy jsou pravé, ale již byli použity (ověřeny) dne: [datum]. Jinak co se týče podobné služby tak jsem se s tím setkal u ochranných pouzder Spigen, u nichž je vevnitř balení vložen kód a webová adresa k ověření pravosti.
Děkuji za reakci. Přesně jak popisujete, v případě opětovného ověření bezpečnostního prvku obdrží spotřebitel informaci o tom, že byl již otevřen a to kdy (datum a čas) a upozorní jej tím na možný problém. Pokud ovšem ví, že tento prvek ověřoval on a informace o výrobku se shodují, je vše v pořádku.
Proc vam mam platit vase soukrome podnikatelske aktivity z mych dani?! Ale chapu, kdyz je moznost byli byste hloupi to nechat lezet na zemi. Jinak je to, ale k bliti vymyslet "projekty" s nulovym prinosem jen proto, aby se dalo vytahnout prachy z danovyho poplatnika.
Prvním impulsem pro ochranu originality výrobku pro nás byla „methanolová aféra“ ve které díky podvodům, pančování i kopírování etiket jiného výrobce padělatelem došlo až k tomu nejhoršímu, poškození lidského zdraví a ztrátám na životech. A takové případy se mohou opakovat. Jsem přesvědčen, že náš projekt přínos má.
Celkem si dokážu představit využití těchto kontrolních kódů u certifikovaných výrobků pro děti do tří let, které nesmějí obsahovat různé změkčující látky apod. jistě by to ocenilo spousty rodičů aby ochránilo zdraví svých dětí. takže myslím že to má smysl.Peníze z EU dotací a fondů nejsou jen z peněz daňových poplatníků ČR jak se mylně domnívají jistí zde píšící jedinci. ČR přispívá celkem směšnou částku oproti zbytku Evropy a taky čerpá směšnou částku z toho co by mohla. Takže podle mě je jedině dobře když se některé z malých firem podaří dosáhnout na takovou dotaci, zvlášť když zainvestuje zpět do vývoje.
Prinosny projekt se pozna tak, ze si najde sveho kapitalistickeho soukromeho investora... Ale chapu, proc si nesahnout kdyz je moznost.
Nápad se mi velice líbí, protože už mám opravdu dost toho, jak se každý snaží koncové uživatele klamat a mastit si vlastní kapsy. Na jakých produktech by se měla tato ochrana vyskytovat? Předpokládám, že to nebude na každém rohlíku nebo Coca Cole, to by těch 8 a 6 míst rychle došlo 🙂 Společnostem nevadí, že budete mít napřímo informace o jejich prodejích, které jsou většinou chráněné? Asi by se tím daly lehce sledovat trendy a případně špekulovat s nákupy/prodejem cenných papírů 🙂
Osobně si myslím, že je důležité chránit hlavně takové výrobky, kde nekvalitní padělek může způsobit závažné problémy a dále pak jakýkoli produkt kde si výrobce zakládá na kvalitě spojené s jeho značkou a ví, že narušení této důvěry je problém. Tedy je to produkt pro výrobce, kteří se zajímají o své zákazníky a chtějí jim poskytnout něco navíc.
To je roztomilý. Bývaly doby, kdy si člověk s podnikatelským záměrem bral na jeho realizaci půjčku a nesl veškerá rizika sám. Dneska si to nechá po vyplnění několika formulářů zdarma proplatit svojí konkurencí, kterou takto okradl prostřednictvím státu a EU. 3X fuj
Ačkoli třeba já osobně také nemusím zcela se systémem dotací souhlasit, protože v průběhu procesu přerozdělování vybraných peněz zcela pochopitelně dochází k nákladům s tím spojených a tedy úbytkem celkových prostředků a byl bych pro jinou podporu malého a středního podnikání, musím v tomto případě poukázat na to, že pokud nebudou české firmy využívat možností dotační podpory tak finance, které byly pro ČR vyhrazeny, nenávratně propadnou.
Půjde to ochcat stejně jako všechno ostatní.
Jak vlastně poznam, ze nejde o zastaralou webovou aplikaci, ale o skutečně moderní cloudovou? Jestli to není náhodou nějaký podvod.
Prece to nemuze byt podvod, kdyz to plati z nasich kapes i Svaz evropskych socialistickych republik!
Na webu zatím běží pouze testovací provoz. Finální verze bude samozřejmě chráněna EV SSL certifikátem tak, aby uživatelé měli jistotu, kde si originalitu výrobku ověřují.
Ten si taky koupite za to co mi stat ukradne?
Co když si nějakej číňan (nebo jiný padělatel) koupí originál produktu, vyfotí si ten kód a pak ho bude tisknout na svoje falešné výrobky. Co pak? protože zadání tohoto kódu do aplikace zcela jistě napíše že produkt je pravý, protože to číslo je opravdu z pravého produktu.
Díky spojení kombinace dvou kódů a uložení informací o produktu v centrální databázi, by v takovém případě byl uživatel informován o tom, že se jedná o padělek. Systém každý bezpečnostní prvek poté co je ověřen zadáním obou kódů, označí za použitý a při druhém a dalším ověření opět nahlásí, že jde o padělek. Kopírování bezpečnostních prvků tedy není možné.
Když si pravost výrobku ověří obchodník, pak každé další ověření zákazníkem již podle toho co píšete znamená falzifikát. Můžete být prosím konkrétnější, jak to funguje?
Tento systém má hlavně ochránit koncového spotřebitele. Ověření probíhá ve dvou krocích (dva kódy). První kód je viditelný hned na výrobku, jeho zadáním na webu či sejmutím QR, dostane kdokoliv informaci o tom, zda tento bezpečnostní prvek pochází ze systému The Authentizer a informace o produktu, na kterém má být aplikován. Tyto informace si může kdokoli porovnat s produktem, který drží v ruce. Pokud se budou rozcházet, ví, že jde o padělek a problémům předejde ještě před zakoupením. Pokud je vše v pořádku produkt koupí a doma poté odstraní krycí vrstvu, pod kterou se nachází druhý kód. Zadáním této kombinace získá jistotu, že jde o originál a jako bonus se zařadí do soutěže, kterou pro spotřebitele připravujeme. Teprve tímto otevřením produktu se bezpečnostní prvek označí za již otevřený, a pokud by tedy někdo takový bezpečnostní prvek zkopíroval a použil vícekrát, byl by označen za padělek. Děkuji za dotaz, zájem o The Authentizer nás těší.
Prijde mi, že takový to naivní algoritmus ověřování nemůže fungovat, když už jste na rozdíl od konkurence dostali peníze tak by jste měli mit způsob ověření propracovanější.Jako spotřebitel mám též právo použite zboží prodat, a toto by nebylo ošetřeno.( jen takto narychlo mne napadají 2 triviální a jedno ne triviální rěšení jak tomu to zabránit )Přeci si nenechám nadávat, že jsem prodal padělek!Navíc by mne zajímalo pokud bych měl zájem, jaké jsou možnosti implementace (jak pismo musí být Velké), a jestli si mohu jako vyrobce vybrat umístění na prosproduktu nebo je Vámi nějak určována a zda-li se za licenci platí?
Souhlasím s vámi, že jde o jednoduchý systém. O jeho funkčnosti jsme ale přesvědčeni a v jeho jednoduchosti vidíme i hlavní výhody. Není totiž nutné bezpečnostní prvky vybavovat různými hologramy a dalšími sofistikovanými technologiemi, které jsou velmi nákladné. Navíc ve výsledku jsou i například ony hologramy snáze kopírovatelné jak ukázal poslední výskyt padělků dálničních kuponů, kde tento holografický bezpečnostní prvek je na padělku k nerozeznání od originálních kusů.Co se týče přeprodeje použitého výrobku opět s Vámi budu souhlasit, že pro toto není systém prvotně určen. Avšak pokud ověříte originální produkt a uschováte si bezpečnostní prvek, tak při dalším ověření systém poskytne informaci o tom, že tento prvek byl již otevřen (datum a čas). Ostatní informace o produktu budou i nadále odpovídat a Vy tak tedy budete mít dostatek podkladů pro případného kupce o původu daného produktu.V případě vašeho zájmu mne bez obav kontaktuje na mailu případně na info@authentizer.com. Vaše dotazy rád zodpovím a náměty vyslechnu. Děkuji za reakci.
V podstate se jedna o "prodavani cisel" - obdobne, jako to delaji jine autority, napr. EAN a pod.Nicmene ceni se napad. Tak at se dari.MP
A nebylo by pro zákazníky (zejména ty obyčejné) lepší, kdyby to ověřování probíhalo pomocí mobilní aplikace pro Android či iOs?
Mobilní aplikaci připravujeme. V současné době se ale zaměřujeme na co nejjednodušší použití pro co největší okruh uživatelů, tak aby bylo před negativními dopady pořízení padělků chráněno co nejvíce lidí. Proto poskytujeme možnost originalitu výrobku ověřit jak sejmutím QR kódu chytrým telefonem i zadáním kódů přes klasický webový prohlížeč v počítači.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.