Český rozhlas si hraje s Alexou. Chytrá asistentka přehraje jeho zprávy

Ačkoliv chytrá asistentka Amazonu stále neumí česky, přesto vám v rodilé češtině řekne, co je u nás nového. Alexu totiž nově podporuje Český rozhlas Radiožurnál, který pro ni připravil dvě služby – tzv. skills.

Když je ve správě asistentky povolíte, Alexa při dotazu „Alexa, what’s in the news“ přehraje poslední zprávy Radiožurnálu v češtině. Docílíte tedy toho stejného, jako byste si záznam spustili třeba z webu ČRo nebo mobilní aplikace iRadio.

Pokud chytrý reproduktor Echo nemáte, můžete si v prohlížeči vyzkoušet jeho virtuální podobu EchoSim, k chodu ale budete potřebovat účet na Amazonu, z jeho pohledu se totiž bude EchoSim jevit jako skutečný reproduktor.

Ačkoliv si je i Český rozhlas vědom toho, že této drobnosti aktuálně využije jen naprostý zlomek posluchačské základny, musíme jej pochválit za technologicky progresivní přístup, je totiž jen otázkou času, kdy Echo a konkurenční Home od Googlu konečně začnou komunikovat plynně česky.

Diskuze (12) Další článek: Červený obr vdechl život hvězdnému zombie společníkovi

Témata článku: Google, Amazon, Amazon Echo, Alexa, Česko, Český rozhlas, Radiožurnál, Poslední zpráva, EchoSim, Čeština, Reproduktor, Chytrý reproduktor, Asistentka, Naprostý zlomek, Chytrá asistentka, Zlomek

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů