audioknihy | Český rozhlas

Český rozhlas potichu ukončil aplikaci Radiotéka. Audioknihy přesunul jinam

Také nemůžete najít aplikaci Radiotéka, kterou Český rozhlas s velkou pompou uvedl před čtyřmi lety? Nejste sami. V App Storu pro iOS ani Play Storu pro Android se už „audioknihovna“ nenachází a získat ji tam mohou jen ti, kteří si ji v minulosti nainstalovali.

Mluvčí Rozhlasu Jiří Hošna pro Živě.cz potvrdil, že Radiotéku umlčeli v polovině roku 2020, byť stávajícím uživatelům do aplikace stále přichází nový obsah. ČRo ale má náhradu. Jmenuje se Můj rozhlas, k dispozici je pro iOS, Android, ale existuje také jeho webová verze na adrese mujrozhlas.cz.

Jde o portál sdružující veškerý zvukový obsah ČRo. Najdeme v něm živé vysílání 11 hlavních stanic a 14 regionálních. Užitečný je ale hlavně díky archivu. Obsahuje všechny podcasty, pořady, tvorbu pro děti, dokumenty a také zmíněné audioknihy. Ty Rozhlas řadí do sekce Hry, četby, povídky.

Některé čtené knihy nicméně nejsou na portálu natrvalo, ale kvůli autorským právům jsou dostupné k bezplatnému poslechu jen na týden. Kdo chce víc, ten si může audioknihy nebo rozhlasové hry koupit na radioteka.cz, kde jsou k dostání ve formátu MP3.

Český rozhlas spustil Doba DABovou:

Diskuze (1) Další článek: Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10

Témata článku: Android, iOS, audioknihy, Český rozhlas, Play Store pro Android, Audiokniha, Hra, App Store pro iOS, Aplikace, RozhlasTři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Čeština v Ubuntu je ohrožena, komunita přišla o překladatele
Lukáš Václavík
UbuntuOperační systémyLinux
Nový řidičák půjde od léta vyřídit online přes Portál občana
Lukáš Václavík
Portál občanaČeskoeGovernment