3D tisk | DIY

Český Prusa Research má novou tiskárnu. Říká ji Mini a cena nepřekročí deset tisíc

Nabídka českých 3D tiskáren od Prusa Research se rozšířila o dalšího zástupce. Tentokrát se jedná o menší a levnější model Original Prusa Mini.

Tisková plocha a výška se zmenšila o několik centimetrů na objem 18 × 18 × 18 centimetrů, inženýři ale hlavně zcela proměnili samotnou konstrukci. Namísto tradičního rámu má Mini jen jeden pilíř, který se stará o vertikální posun samotné tiskové hlavy.

Změnilo se také ovládání, Prusa Mini má totiž rozměrný barevný displej (2,8“, 320×240 px) a možnost připojení do LAN sítě skrze ethernet. K dispozici je i rozšíření o Wi-Fi pomocí volitelného modulu ESP-01 s čipem ESP8266, který kutilové velmi dobře znají.

Tiskárna má dále nové drivery motorů a 32bitovou armovou základní desku. Tiskne z tradičního 1,75mm filamentu PLA, ABS, PETG a ASA a v přípravě je i podpora tiskové farmy, v rámci které budete moci rozdělit masový tisk na vícero jednotek.

Original Prusa Mini je k dispozici jako kit, který si sami složíte podle návodu za 9 990 korun včetně daně.

Diskuze (28) Další článek: Boeing a Porsche spojují síly – pracují na létajícím autě. Čeká nás „Návrat do budoucnosti“?

Témata článku: Hardware, 3D tisk, Wi-Fi, Bastlení, Stavebnice, DIY, Tiskař, Mini, Nová tiskárna, PETG, ASA, Průša, MINI +, Centimetr, Tiskárna, Prus ResearchZaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows