Microsoft | Překladač | Komunikace | Microsoft Teams

Český přepis mluveného slova během online schůzek už není tabu. Podporují jej Microsoft Teams

logo: Microsoft / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz
Český přepis mluveného slova během online schůzek už není tabu. Podporují jej Microsoft Teams | logo: Microsoft / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz

O tom, že Teams se učí pracovat s jazykem, jsme už psali. Využijí ho i školy pro nácvik čtení, které od loňského podzimu funguje i v češtině. V květnu tuzemská pobočka Microsoftu oznámila, že došlo k posunu právě v české jazykové mutaci komunikační platformy. Dovede teď přepsat česky mluvený projev. Transkripci využijete při online schůzkách, ze kterých tak snadno vznikne textový záznam.

Dále Teams přidávají české titulky, které v reálném čase generují během projevu některého z účastníků a účastnic virtuálního setkání. Tím pádem mohou setkání sledovat nejen sluchově znevýhodnění, ale také ti, kteří z různých důvodů nemohou mít schůzku puštěnou nahlas, případně v dostatečné hlasitosti.

K dalším novinkám v Microsoft Teams patří informace o tom, v jakém časovém pásmu se každý jedinec v týmu nachází, respektive jaký čas ukazují jeho hodiny. Platforma dále aktuálně nabízí již tři režimy pro prezentování, takže máte dostatek možností, jak situaci uzpůsobit svým potřebám.

V Česku ovšem představují průlom právě jazykové funkce spojené se zdejším úředním jazykem. Na možnosti transkripce se podílí tzv. umělá inteligence. Robustní komunikační platforma je od loňského léta k dispozici zdarma všem.

Zdroje: tisková zpráva

Diskuze (8) Další článek: Instagram má nové logo i písmo. Změny si možná ani nevšimnete

Témata článku: Microsoft, Software, Překladač, Zoom, Komunikace, Google Meet, Mutace, Microsoft Teams, Schůzka, Teams, Česká republika, Tabu, Přepis, Mluvené slovo, Platforma, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware