Elektromobilita | Lamax | Koloběžka

Lamax začíná prodávat výkonnou elektrickou koloběžku a dětskou terénní čtyřkolku

Česká značka Lamax posiluje elektrickou mánii, na trh uvádí novou koloběžku a pro děti určenou terénní čtyřkolku.

image.png

Lamax eRacer SC50

Tohle je vyšší třída, než obvyklé „klony xiaomi“ s výkonem do 500 W, váhou kolem 15 kg a cenou začínající už  pod 10 tisíci Kč. Lamax jde cestou svébytného designu, výkon je 1000 W, dojezd až 70 km, ale také za to zaplatíte a stroj se pronese: eRacer SC50 stojí 29 999 Kč a váží 29 kg.

Lamax eRacer SC50 Lamax eRacer SC50
nabízí 10 obchodů za ceny od 28 990 Kč
Srovnat ceny na Živě

Rychlost se legislativou sešněrovaná na 25 km/h, ale pod čarou se Lamax chlubí, že by nový eRacer jel až 60 km/h. Přední brzda je bubnová, zadní kotoučová, ale zpomalí vás také motor, který díky rekuperaci pošle část energie zpátky do baterie. Jde o Li-ion s kapacitu 14 500 mAh a tiskové materiály férově udávají, že zmíněných 70 km zvládne pouze za ideálních podmínek: plochý terén, konstantní rychlost, nižší výkon, bezvětří, hmotnost řidiče pod 70 kg a teplota okolí 20 °C. Pokud využijete plný výkon, vážíte až maximálních dovolených 120 kg a pojedete do kopce, dojezd padne klidně na polovinu.

LAMAX_eRacer_SC50_product-photo_01_HD.jpgLAMAX_eRacer_SC50_product-photo_03_FULL.jpgLAMAX_eRacer_SC50_product-photo_05_FULL.jpg
Podobně jako menší koloběžky, i tahle se dá složit. Ale na dlouhé přenášení to (vinou 29 kilogramů) příliš není.

Kola mají průměr 10", obě jsou vzduchem plněná a odpružená, což má zajistit maximální pohodlí. Nezvykle široká řídítka zase slibují jízdní stabilitu. Osvětlení se spíná automaticky, přední a zadní lampu doplňují zabudované blinkry. Na 18cm displej se vejdou informace o aktuální rychlosti, ujeté vzdálenosti, stavu baterky atd. V mobilní aplikaci je základní nastavení stroje, ale také zámek, takže případného nenechavce vyděsí pořádný alarm.

Lamax eTiger ATV50S

Tolik praktický pomocník do města, teď něco čistě pro zábavu a primárně pro děti (maximální nosnost je 65 kg). Elektrická čtyřkolka má výkon stejných 1000 W a maximální rychlost 25 km/h, ale starostliví rodiče ji mohou pro začátek seškrtit na 15, nebo dokonce 6 km/h.

LAMAX_eTiger_ATV50S_product-photo_oranz-05_FULL (1).jpgLAMAX_eTiger_ATV50S_product-photo_tyrkys-03_HD (2).jpgLAMAX_eTiger_ATV50S_product-photo_oranz-02_FULL.jpg
Baterka s kapacitou 12 000 mAh stačí na dojezd 20 km, opět nutno dodat, že jen v ideálních podmínkách. Můžete si vybrat ze dvou barev.

Kola mají jen 6", ale na průměru přidají tlusté a výrazným vzorkem opatřené pneumatiky. Ani tady nechybí odpružení, a dokonce lze nastavit tuhost u předního i zadního tlumiče. Bezpečnost zajišťuje přední a zadní kotoučová brzda, nechybí LED světlomety. Stroj váží nemalých 57 kg.

Výrobce doporučuje jízdu s helmou a za eTiger ATV50S chce bez koruny 20 tisíc. Aktuální cenu najdete v aktivním widgetu:

Diskuze (4) Další článek: Trápení Boeingu pokračuje. Kosmická loď Starliner nepoletí dříve než na jaře příštího roku

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , ,