3D tisk | Hardware | Česko

Český Karmen Pill promění hloupou 3D tiskárnu v internetovou a nabídne i kameru

Český Karmen Pill promění hloupou 3D tiskárnu v internetovou a nabídne i kameru

I když jsou na trhu k dispozici 3D tiskárny s podporou komunikace skrze domácí síť a některé jsou vybavené i kamerou, která snímá tiskovou plochu, takže se může majitel při mnohahodinovém tisku podívat, jestli nedošlo k nějakému problému, faktem zůstává, že drtivá většina starších nebo levnějších mašin v českých firmách a domácnostech nic takového nemají.

České vývojářské studio Fragaria to chce změnit, a tak chystá k prodeji krabičku Karmen Pill a stejnojmenný cloudový systém, které udělají z hloupé tiskárny chytrou.

Karmen Pill obsahuje síťové rozhraní, kameru a USB, pomocí kterého jej připojíte do tiskárny. Zařízení je kompatibilní s nejrozšířenějšími slicery, které 3D model připravují k samotnému tisku,  takže si porozumí s programy Slic3r, PusaSlicer nebo Ultimaker Cura, což jsou nejrozšířenější tiskové programy a rozumí jim většina běžných FDM tiskáren.

Klepněte pro větší obrázek
Karmen Pill dodá 3D tiskárně kameru a bezdrátovou komunikaci

Tisková úloha poté dorazí přes síť do Karmen Pillu, který ji skrze USB předá samotné tiskárně, jejíž tisk bude moci monitorovat právě pomocí kamery. Uživatel pak bude moci skrze lokální síť nebo internet detailně sledovat průběh tisku.

Karmen Pill vychází z open-source projektu OctoPrint a i jeho software pro sledování a management tisku je open-source a k dispozici na GitHubu.

Klepněte pro větší obrázek
Správa 3D tiskáren v systému Karmen

Autoři by rádi USB doplněk s kamerou pro bezdrátový tisk a správu oficiálně představili v dubnu za cenu 3 500 Kč bez DPH.

Diskuze (16) Další článek: Takto někdy budou vypadat Windows 10. Microsoft ukázal chystané novinky

Témata článku: 3D tisk, Cloud, Hardware, Internet, Kamera, Česko, GitHub, USB, Tiskárny, Karmen, Ultimaker, Tisk, Open source, Tiskárna, Kam, Slicer