Software | Gmail | E-mail

Český eM Client 9 zlepšuje podporu Gmailu a přidal důvody, proč za něj platit

Oživeno 19. 4. 2022 | Český eM Client na konci minulého týdne vyšel i pro macOS. Má stejné novinky jako verze pro Windows, oproti „osmičce“ už jde navíc o nativní armovou aplikaci pro čipy Apple M1.


24. 2. 2022 | Včera vyšel eM Client 9, nová verze české poštovní aplikace pro počítače. E-mailový klient je již dostupný pro Windows. Varianta pro macOS dorazí během několika dní a přinese navíc i nativní verzi pro čipy Apple M1 a podporu certifikátů S/MIME. Aplikaci pro Linux tvůrci nemají a zatím ani nechystají.

Na co se uživatelé mohou těšit? Šikovnou funkcí jsou rychlé filtry sloužící ke zobrazí zpráv s příznakem, přílohou, štítkem, elektronickým podpisem či dalšími parametry. Nově se mezi ně řadí i sledovací pixely či poznámky, které lze přidat ke zprávám k pozdějšímu zpracování.

V panelu s příchozí poštou se nově po vzoru konkurenčních aplikací zobrazují avatary odesílatelů a je možné zapnout třířádkový náhled zpráv. E-maily i samotné přílohy lze teď jednodušeji přeposlat jiným adresátům. Přibyl také přepínač tmavého/světlého režimu, díky němuž může aplikace zůstat tmavá, ale samotné zprávy budou světlé či tmavé dle libosti a čitelnosti.

Autoři také hodně zapracovali na lepší podpoře Gmailu, Office 365 a Exchange. S jejich servery již umí synchronizovat štítky (včetně barev) a podpisy. U Gmailu se pak konečně synchronizují i filtry pro třídění pošty.

eM Client 9 přidává i nové funkce dostupné jen pro placené účty Pro. Těmi jsou ochrana před sledovacími pixely, upravené zobrazení vláken, již zmíněné poznámky k e-mailům a přibyla také možnost zrušit odeslanou zprávu, na což mají uživatelé nanejvýš 10 sekund.

Tvůrci pak aktualizovali i nepoštovní funkce. Přepracovali XMPP chaty i úkolovník. Kalendář si pak rozumí s dalšími poskytovateli online schůzek: Webex by Cisco, Meetn, GoToMeeting a IceWarp.

eM Client 9 je k dispozici zdarma pro nekomerční použití. Verze Pro, která navíc podporuje více než dva účty a obsahuje přes deset bonusových funkcí, je za 899 Kč. Upgrade z přechozí verze je za 549 Kč, ale je možné koupit doživotní aktualizace za 1400 Kč. Tvůrci vydávají nové funkce i průběžně, takže než dorazí placená „desítka“, k dispozici budou i bezplatné aktualizace jako eM Client 9.1 atd.

Kompletní seznam novinek najdete v druhé kapitole…

Diskuze (45) Další článek: Tip: Jak na Seznamu ověřit účet pomocí bankovní identity a k čemu se to hodí?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,