Software | Gmail | E-mail

Český eM Client 9 zlepšuje podporu Gmailu a přidal důvody, proč za něj platit

Oživeno 19. 4. 2022 | Český eM Client na konci minulého týdne vyšel i pro macOS. Má stejné novinky jako verze pro Windows, oproti „osmičce“ už jde navíc o nativní armovou aplikaci pro čipy Apple M1.


24. 2. 2022 | Včera vyšel eM Client 9, nová verze české poštovní aplikace pro počítače. E-mailový klient je již dostupný pro Windows. Varianta pro macOS dorazí během několika dní a přinese navíc i nativní verzi pro čipy Apple M1 a podporu certifikátů S/MIME. Aplikaci pro Linux tvůrci nemají a zatím ani nechystají.

Na co se uživatelé mohou těšit? Šikovnou funkcí jsou rychlé filtry sloužící ke zobrazí zpráv s příznakem, přílohou, štítkem, elektronickým podpisem či dalšími parametry. Nově se mezi ně řadí i sledovací pixely či poznámky, které lze přidat ke zprávám k pozdějšímu zpracování.

V panelu s příchozí poštou se nově po vzoru konkurenčních aplikací zobrazují avatary odesílatelů a je možné zapnout třířádkový náhled zpráv. E-maily i samotné přílohy lze teď jednodušeji přeposlat jiným adresátům. Přibyl také přepínač tmavého/světlého režimu, díky němuž může aplikace zůstat tmavá, ale samotné zprávy budou světlé či tmavé dle libosti a čitelnosti.

Autoři také hodně zapracovali na lepší podpoře Gmailu, Office 365 a Exchange. S jejich servery již umí synchronizovat štítky (včetně barev) a podpisy. U Gmailu se pak konečně synchronizují i filtry pro třídění pošty.

eM Client 9 přidává i nové funkce dostupné jen pro placené účty Pro. Těmi jsou ochrana před sledovacími pixely, upravené zobrazení vláken, již zmíněné poznámky k e-mailům a přibyla také možnost zrušit odeslanou zprávu, na což mají uživatelé nanejvýš 10 sekund.

Tvůrci pak aktualizovali i nepoštovní funkce. Přepracovali XMPP chaty i úkolovník. Kalendář si pak rozumí s dalšími poskytovateli online schůzek: Webex by Cisco, Meetn, GoToMeeting a IceWarp.

eM Client 9 je k dispozici zdarma pro nekomerční použití. Verze Pro, která navíc podporuje více než dva účty a obsahuje přes deset bonusových funkcí, je za 899 Kč. Upgrade z přechozí verze je za 549 Kč, ale je možné koupit doživotní aktualizace za 1400 Kč. Tvůrci vydávají nové funkce i průběžně, takže než dorazí placená „desítka“, k dispozici budou i bezplatné aktualizace jako eM Client 9.1 atd.

Kompletní seznam novinek najdete v druhé kapitole…

Diskuze (45) Další článek: Tip: Jak na Seznamu ověřit účet pomocí bankovní identity a k čemu se to hodí?

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Linux, Gmail, E-mail, Outlook, Design, Exchange, ProtonMail, Filtr, Aplikace, IMAP, Štítek, Avatar, IceWarp, Příloha, HTML, Cisco, Getting Things Don, Webex, Microsoft Outlook, Client, GoToMeeting, Český eM Client, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě