Google | Mapy Google | Street View

Česko má na Street View větší úspěch než třeba Švýcarsko. Táhne hlavně pětice památek

České památky a příroda jsou krásné a na mapy od Googlu se o tom chodí přesvědčovat také velké množství lidí. Dokonce tolik, že by nám některé známější země mohly závidět. Google zveřejnil dvě statistiky týkající se českého Street View a prozradil, že jsme mezi 40 nejpopulárnějšími státy světa.

40 možná nezní jako nic ohromného, ale ve skutečnosti to znamená, že Česko mělo za uplynulý rok na Street View více návštěvníků než Švýcarsko nebo třeba Singapur. Absolutním hitem je Praha a její památky, všechno ostatní je až daleko pod ní. 

Nejnavštěvovanějším objektem na českém Street View byl Pražský hrad, následuje Pražský orloj, Tančící dům, Vyšehrad a nakonec Karlův most. Všechno jsou to stavby, které spolu do jisté míry sousedí a vzhledem k jejich charakteru po nich zřejmě pátrali turisté. 

Po Praze je nejnavštěvovanější kraj Jihomoravský, Středočeský, Moravskoslezský a Ústecký

Virtuálně za velrybou v Národním muzeu

Google také prozradil, že nejpopulárnějším českým muzeem na Street View bylo Národní muzem v Praze. Mapování tohoto objektu dala firma speciální péči, podařilo se jej nafotit po nedávné kompletní rekonstrukci, ještě něž do něj byli vpuštěni návštěvníci.

Podobný větší záběr dostalo i několik hradů a přírodních památek, například Technické muzem v Brně, Státní hrad Rožmberk, Pravčická brána nebo Foglarův byt, příklady jsou vyjmenované na českém blogu Googlu. 

Ilustrátorka česká místa povznesla dál

Firma se také na rozhodla podpořit český Street View spoluprací s ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou, která do vybraných fotek z kamer Googlu nakreslila autorské ilustrace.

„Česko má na Street View nádherné kolekce obrázků. Elišce jsme pomohli vybrat místa, která mají svůj vlastní příběh, inspirují k objevování světa nebo jsou zkrátka jen součástí našeho okolí. Eliška tyto fotky doplnila svými jedinečnými ilustracemi,” popsala mluvčí Googlu Iva Fialová. Ilustrace Podzimkové si můžete prohlídnout v naší galerii. 

Diskuze (4) Další článek: Google má novou kameru pro focení ulic. Je malá, lehká a připevníte ji na každé auto

Témata článku: Google, Příroda, Mapy Google, Švýcarsko, Praha, Turistika, Street View, Singapur, Vyšehrad, Ústecký kraj, Tančící dům, Středočeský kraj, Národní muzeum, Památka, View, Pražský hrad, Karlův most, Česká republika, Pětice, Velký úspěch, Moravskoslezský kraj, StreetSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Příběh kryptoměn stále není dopsán. Saga je blockchainový telefon od pokračovatelů Essentialu

Příběh kryptoměn stále není dopsán. Saga je blockchainový telefon od pokračovatelů Essentialu

** Solana už není jen blockchain a kryptoměna, nyní má i svůj smartphone ** Vytvořila jej ve spolupráci s OSOM, nástupcem Essentialu ** Cílem je vytvořit bezpečný telefon pro web3 a kryptoměnový svět

Martin Miksa
NFTKryptomobilyBlockchain
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Nejlepší programy z roku 2000. Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000. Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu. ** Před dvaceti lety to bylo jiné. ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali.

Jakub Čížek
HistorieSoftware