České SuSE a Radia.cz hacknuto

Včera v odpoledních hodinách si binary division aprílově pochutnalo na titulní stránce českého SuSE. Radia.cz zase polykal Matrix.
Včera ve večerních hodinách si binary division aprílově pochutnalo na titulní stránce českého SuSE.

Titulní stránka byla pozměněna ve stylu binary division, hlavním obrázkem je známý záběr z videa a billboardů BSA - víme víc než si myslíte s podtitulem ... jsme prece experti v linuxu! Za tím tradiční vzkazovník:

mesidzis << _EOF_
v brezen do suse vlezem duben, jeste tam budem?
get a clue
JPT: pour ca, je paye pas
fesi, mame ruuta
april posiel, expert v linuxe sa nasiel
I still haven't found what I'm looking for
_EOF_

Na obrázku jsme hacknutou stránku zachytili:

Stránka byla v hacknutém stavu několik hodin. Neděle večer je asi chvíle, kdy je reakční doba adminů SuSE ne příliš rychlá. Detaily průniku (jaká metoda, zneužitá bezpečnostní díra a podobně) nebyly zatím zveřejněny. V případě reakce SuSE článek aktualizujeme.

V podvečer se k tomu přidal ještě hack, tentokráte serveru Radia.cz. Na ten nás upozornil náš čtenář Martin Šuba, který nám poslal i soubor titulní strany.

Tento hack jsme nestihli sami ověřit, stránka v době naší návštěvy již byla v pořádku. Místo informací serveru Radia.cz zde byly jakoby stránky rádia Matrix, s textem "Vítejte ve světě, kde rádia nehrají Martina Maxu, Lunetic a Ilonu Czákovou... ve světě, kde Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zakázala prznění posluchačů a nařídila všem rádiím hrát opravdovou muziku. Vítejte ve světě, kde moderátoři mluví přirozeně a vtipně, kde je rádio zdrojem zábavy i poučení. Vítejte ve světě, kde hudební vydavatelství nemají na rádia vůbec žádný vliv. Thanx to Martin Muchka and Petr Štěpánek. You've saved our world... " Doplňovaly ho tři aprílové zprávy a další okolní grafika. Skutečný server Radia.cz se po opravě o této příhodě nezmiňuje.

Diskuze (6) Další článek: První mirroring procesorů Athlon na světě

Témata článku: Martin, Still, What, Reakční doba, Haven, Televizní grafika, Skutečný server, Billboard, Division, Okolní svět, Matrix, Martini, Hack


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF