Router | Turris

České exotické routery dostaly novou verzi operačního systému Turris OS 5.0

České exotické routery dostaly novou verzi operačního systému Turris OS 5.0

Inženýři z CZ.NIC vydali novou verzi operačního systému Turris OS 5.0 pro řadu stejnojmenných síťových počítačů.  Pátá generace vychází z populárního routerového linuxu OpenWrt 19.07.3.

Pětka dorazí na všechny routery Turris s aktivními automatickými aktualizacemi a Turris OS 4.0.5. Existuje nicméně i experimentální podpora pro první a dnes už prehistorické turrisy, byť vyžaduje větší ruční zásah.

Nová verze přináší přepracované webové rozhraní Foris – reForis, které podporuje snapshoty pro snadné experimentování a vzdálenou kontrolu.

Klepněte pro větší obrázek
Vylepšené webové rozhraní reForis

Systém dále nabízí podporu WPA 3, Samba 4, šifrované DNS skrze servery Googlu a hromadu dalších novinek a oprav. Jejich seznam najdete v angličtině v komunitním webovém fóru.

Diskuze (25) Další článek: Dnes kolem Země proletí asteroid. Bude 30× blíž než Slunce, srážka se Zemí ale nehrozí

Témata článku: Google, Linux, Internet, Operační systémy, Česko, Router, CZ.NIC, Turris, Turris OS, Systém, Foris, Verze, Nová verze, Webové rozhraní, Rozhraní, WPA, Operační systém, SnapshotDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Google končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid