Česko | Wi-Fi | Vlaky

České dráhy možná omezí Wi-Fi ve vlacích. Moc ji používáte

České dráhy možná omezí Wi-Fi ve vlacích. Moc ji používáte

Neomezené využívání Wi-Fi ve vybraných vlacích Českých drah by mohlo brzy skončit, podle webu Zdopravy.cz totiž mobilní operátoři vypověděli dosavadní smlouvy o využívání jejich sítí.

České dráhy nyní bezdrátové spojení přijde ročně na paušálních 15 milionů korun, pokud by však operátoři požadovali platit za reálný objem dat, náklady by se zvýšily až několikanásobně.

Pokud nedojde k nové dohodě, České dráhy mohou uplatňovat nejrůznější omezení – především by mohly nastavit limit stažených dat na jedno zařízení/MAC adresu.

Tím by vlakové Wi-Fi (snad) zůstalo použitelné pro stahování běžných stránek a komunikaci na sociálních sítích, nicméně by už například nemuselo umožnit streamování náročného multimediálního obsahu z YouTube, Netflixu apod.

Nutno také podotknout, že data by mohl rychle vyčerpat třeba laptop, který může po připojení k Wi-Fi začít stahovat datově náročné aktualizace, které mhoou zabírat i stovky MB.

Diskuze (46) Další článek: Nová generace ThinkPadů je tady: lepší displeje, rychlejší Wi-Fi a tenčí rozměry

Témata článku: Internet, YouTube, Netflix, Česko, Wi-Fi, České dráhy, Vlaky, Poskytovatelé internetu, Vlak, Operátor, Data, Využívání, Stažená data