Microsoft

České domény Microsoftu jsou nefunkční. CZ.NIC je dal do karantény

Aktualizováno v 17:57: Tuzemský Microsoft o situací ví a intenzivně ji řeší, napsala nám tisková mluvčí Karolína Kříženecká.


České domény Microsoftu nefungují, CZ.NIC je totiž zařadil do karantény před zrušením. Přesný důvod není jasný, spadá ale do kategorie formálních nedostatků.

Potvrzuje to i popisek u záznamu, který sděluje: „v karanténě před zrušením z důvodu nesprávných údajů držitele/nesdělení zástupce.“

Klepněte pro větší obrázek
Doména microsoft.cz a další v karanténě

Seznam administrativně vyřazených domén najdete v tomto seznamu. Microsoft se do něj dostal společně s hromadou dalšími v nové várce publikované právě dnes. Když tedy budete chtít navštívit adresy microsoft.cz, outlook.cz a některé další, s běžným nastavením DNS resolverů to nebude fungovat.  

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Informace o administrativním vyřazení ze zóny (tedy z aktivního registru domén) se zobrazuje i u dalších národních domén Microsoftu. Vedle microsoft.cz tedy i u outlook.cz, onedrive.cz apod.

Výpadek se týká pouze přístupu skrze české domény. Microsoft.com, outlook.com a další pochopitelně fungují a společně s nimi i samotné internetové služby.

Diskuze (21) Další článek: Vesmírný odpad bychom mohli uklízet pomocí vlečného paprsku jako ze Star Treku

Témata článku: Microsoft, Česko, Doména