Hardware | 3D tisk

České 3D tiskárny v novém: Josef Průša se pochlubil modely MK3S+ a MINI+

Josef Průša a jeho tým se pochlubili aktualizací stávajících modelů 3D tiskáren. Velká mašina Original Prusa i3 MK3S je tedy nově k dispozici pod názvem MK3S+ a Original Prusa MINI analogicky MINI+.

Firma vylepšené modely odesílá už týden, pokud vám tedy některá z tiskáren dorazila v posledních hodinách, už to možná bude nová verze, byť k oficiálnímu oznámení došlo až nyní.

Z toho plyne, že se jedná opravdu jen o kosmetiku – sumář průběžných aktualizací, na kterých inženýři pracovali poslední rok.

Klepněte pro větší obrázek

Jednou z citelnějších novinek má být nový senzor SuperPINDA, který lze zakoupit i samostatně a nahradit jím sondu na starších tiskárnách. P.I.N.D.A. (Prusa INDuction Autoleveling) slouží k autokalibraci tiskové podložky, přičemž nová verze má kvalitnější čidlo, jehož funkce není závislá na teplotě, a autoři slibují jednodušší a konzistentnější funkci a kalibraci první tiskové vrstvy. V praxi to poznáte při opakovaném tisku po sobě, kdy je tiskárna ještě rozehřátá, ale prvotní kalibrace proběhla za studena.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

SuperPINDA, robustnější ukotvení tiskové desky a lepší design hlavy extruderu na základě připomínek majitelů

Nová verze tiskárny má také robustnější ukotvení tiskové desky, což se týká především modelu MK3S+, a hromady drobných změn se dočkal i extruder, který má lépe navržený design senzoru filamentu a další drobnosti, které dělaly některým majitelům neplechu.

Poslední větší změnou je úprava cenové politiky modelu MINI+, který musel o něco zdražit, nicméně autoři jej nyní nabízejí vedle sestaveného stroje i ve formě stavebnice, která bude k dispozici zkraje roku 2021.

Stavebnice je odjakživa levnější, a jelikož jsem si MK3S tímto způsobem také složil, tuto cestu doporučuji všem, kteří se chtějí s 3D tiskárnou maximálně seznámit do posledního šroubku, což jim později pomůže s laděním tisku a případnými upgrady.

Diskuze (32) Další článek: První testy výkonu GeForce RTX 3060 Ti ve hře i při těžení Ethereum

Témata článku: Hardware, 3D tisk, Česko, Design, Tiskárna, Kalibrace, Model, Ukotvení, Průša, Mini, MINI +, Nová verze, Josef Průša


Určitě si přečtěte

Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 157

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5