Bezpečnost | Česká pošta | Phishing

Česká pošta varuje před elektronickými šmejdy, kteří lákají na nový balík

Česká pošta varuje před elektronickými šmejdy, kteří lákají na nový balík

Elektroničtí šmejdi se pokoušejí opět zneužít obchodní značky České pošty, e-mailem i skrze sociální sítě se totiž šíří další podvodná kampaň.

Podle tiskového mluvčího Matyáše Vitíka v těchto dnech chodí do mnoha českých elektronických schránek upozornění na nový balík. Odesílatelem však není Česká pošta, která k tomu používá výhradně certifikovanou doménu cpost.cz.

Klepněte pro větší obrázek
Nevěřte každé zprávě o novém balíku, varuje Česká pošta

Namísto balíku se uživatel dostane třeba na web cz.kokopellibuilders.com s neetickou reklamou, anebo v horším případě i s dalším skrytým malwarem. Značky zdejší pošty pak zneužívají také záškodníci na Facebooku nebo WhatsAppu, kde pod jejím jménem vyhlašují třeba tolik typické podvodné soutěže o iPhone aj.

Phishing je podle mnoha analýz dlouhodobě nejtypičtějším vektorem kybernetického útoku, proto klikejte jen na důvěryhodné přílohy a webové adresy.

Diskuze (38) Další článek: Telegram přináší spoustu novinek. Tichá upozornění, limity na posílání zpráv a fotografie bez komprese

Témata článku: Web, Facebook, Bezpečnost, WhatsApp, Malware, Česká pošta, iPhone, Phishing, Podvod, Balík, Šmejd, Značka, Nový balík


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch