Mobilní aplikace | Navigace | MapFactor Navigator

Česká navigace MapFactor Navigator přináší nové rozhraní a řadu dalších novinek

Česká navigační aplikace MapFactor Navigator pro Android se nedávno dočkala aktualizace na verzi 6.0. Ta přináší celou řadu novinek v čele s přepracovaným uživatelským rozhraním, nabízejícím vyhledání cíle přímo v hlavní nabídce.

K největším výhodám této navigace patří skutečnost, že je k dispozici zcela zdarma, a to včetně mapových podkladů, kde spoléhá na volně dostupné mapy OpenStreetMap. Mapy lze uložit do zařízení a aplikace tak může fungovat bez nutnosti připojení k internetu.

Novinky v Navigatoru 6.0

Patrně nejvýraznější změnou proti předchozí verzi je přepracovaná hlavní stránka aplikace. Přímo z ní můžete hned po spuštění začít vyhledávat cíl své cesty. K dispozici jsou dále tlačítka pro zahájení navigace, zobrazení informací o trase či mapy, vstup do oblíbených položek, nástrojů a nastavení.

Další novinka spadá mezi prémiové (a tedy placené) funkce. Jedná se o online vyhledávání s našeptáváním, které je pro zájemce zpoplatněno částkou 99,99 Kč ročně. Podstatně lépe je proti předchozím verzím vyřešeno zoomování v mapě, ke kterému slouží tlačítko plus-mínus po pravé straně obrazovky.

Velké změny se odehrály v sekci Nástroje, kam byla přesunuta správa map. Zde můžete snadno stahovat mapy vybraných zemí, aktualizovat je, případně mazat ty, které již nepotřebujete. Aktuální průběh stahování map je možné vidět v systémové oznamovací oblasti.

Další drobná vylepšení

V nastavení aplikace MapFactor Navigator lze vedle barevného tématu nově zapnout velká tlačítka v menu. Významnou změnou prošly také profily vozidel, kde je možné například nastavit nejvyšší rychlost auta, povolené typy silnic a rychlosti na nich.

Méně markantní změnou je nové, snadněji čitelné písmo, používané k zobrazení informací na spodním panelu. V této části si můžete sami zvolit, jaké údaje (např. vzdálenost do cíle, předpokládaná doba jízdy, aktuální rychlost) chcete zobrazovat.

Přepracován byl také e-shop, ve kterém je možné zakoupit zpoplatněné mapové podklady TomTom, TomTom Truck a případně online dopravní informace. Nákupy jsou nyní propojeny účtem Google, stejně jako prémiové funkce.

Diskuze (3) Další článek: Simulace ukazuje Tesla Roadster zrychlující z nuly na stovku za 1,1 sekundy

Témata článku: Google, Internet, Android, Mobilní aplikace, Česko, Cestování, Navigace, MapFactor Navigator, TomTom, Novinka, Navigator, Předchozí verze, Tlačítko, Mapové podklady, Nové rozhraní, Aplikace, Mapa


Určitě si přečtěte

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize