A kdybychom to nechali na Slovácích, což bychom možná nechali, aby se necítili diskriminovaní, byla by doména CS už dávno zašantročená jako ta SK, která už Slovensku nepatří.Nic proti Slovákům, jsou fajn, jen jim tam šéfují ještě horší lidé než nám.
A to, že doména cs již nefunguje není šlendrián Čechů?Abych vám ušetřil googlení, tak existují domény dávno zaniklých států, které si můžete stále zaregistrovat a provozovat na nich weby. Třeba za doménu su, dáte jen 20€.
Quote: "Správce domény CZ.NIC po 25 letech eviduje více než 13,3 milionů webových adres s koncovkou CZ.". Opravdu to takhle otřesně napsal profesionál CZ NIC? Tomu se mi nechce uvěřit, protože ten si IMO narozdíl od živě uvědomuje rozdíl mezi doménou a webovou adresou. Webových adres existuje v ČR v podstatě nekonečně mnoho, protože jsou DNS, které vezmou jako třetí úroveň cokoli, a stejně tak jsou webové servery, které vrátí nějakou stránku na dotaz na jakoukoli cestu v rámci dané domény ("serveru")... O tom, že internet nesestává jen z webu, již pak raději pomlčím...
Já jsem z technického hlediska za CZ doménu rád, protože vyhledávače ji tak dokáží spojit přímo s konkrétní zemí a jazykem, což je velká výhoda pokud máte na Internetu stránky pro lokální uživatele (což je v ČR většina webů).Pokud bychom měli "československou" doménu CS, tak by se sice jednalo administrativně o národní, ale technologicky by k ní vyhledávače musely přistupovat jako ke generické (jako je např. COM, NET atd.), protože by mohly být psané buď česky nebo slovensky a určené buď pro ČR nebo SK. Tohle by pak vyhledávače musely poznávat podle dalších kritérií, což sice funguje, ale zkrátka když má nějaký stát svoji doménu, jazyk a jasně vymezené území, tak je to nejlepší možnost 🙂.Například když si někdo v ČR otevře kavárnu "Café XYZ", tak je rozhodně nejlepší volbou adresa cafexyz.cz než cafexyz.com a dokonce je to i mnohem lepší než s doménu .COFFEE.Co se týče domény CZ i našeho CZ.NIC, tak jsem více než spokojený a CZ.NIC dělá dlouhodobě skutečně kvalitní práci. Dokonce se mi i líbí jak jdou někdy "proti proudu" například když začal platit zákon o hazardních hrách a možnost nařídit operátorům blokovat weby, tak mě překvapilo, jak se CZ.NIC postavilo ostře proti a dokonce nabízí vlastní veřejné DNS servery, které nic neblokují.Tohle se v jiných státech u organizací tak úzce navázaných na stát vážně jen tak nevidí 🙂 Takže za mě rozhodně +1! 🙂
ProzrDim vam tajemstvi. Ceskoslovensko nebylo jedinou zemi se dvema jazyky.Myslite snad, ze belgicka ci napr. Svycarska domena jsou genericke? 😃
Administrativně ne, ale technologicky určitě a vyhledávače k tomu tak přistupovat musí, protože nemohou tuhle doménu automaticky primárně řadit k určitému území a jazyku, když neví jaký to je.Je to podobné jako "dítě", kterému je 17 - do "dětského" oblečení ho nenarvate a když Vás "praští pěstičkou", tak u některých můžete sbírat zuby po zemi 😀 Takže přestože je "dítě" zákonem klasifikováno jako člověk mezi narozením a 18 lety, nelze ke všem přistupovat stejně 🙂Každopádně v "mezinárodním SEO" se zase tolik neorientuji a pochybuji, že s ním moc lidí v ČR má mnoho zkušeností. Nejlepší odborník na tohle, o jakém vím, je John Mueller z Googlu, takže pokud Vás to zajímá, můžete mu napsat a na podobné dotazy jsem ho viděl reagovat vždy.Čím jsem si absolutně jistý, tak že pro lokální stránky v češtině nabízející cokoliv pro Česko je nejlepší doména právě CZ (a hosting nebo server v Česku) a Google ji díky tomu automaticky hodí pod český index, který potřebujete.
Parfon, ale blabolite. Vy nejenze se nevyznate v mezinarodnim seo, ale ani v nsrodnim seo. A ani v tom, jak goofˇgle a vyhledavace pracuji.
Vy se zase evidentně nevyznáte ve své klávesnici...
Tak v tom "jak Google a vyhledávače pracují" se nevyzná NIKDO a kdo tvrdí, že se vyzná určitě a perfektně, tak je to jenom ukázka toho, že ten člověk kecá 🙂 😀 (Speciálně pokud "garantuje první místo" 😀 😀)Algoritmy vyhledávače mění (upravuje) Google zhruba jednou denně, navíc už nejméně rok a používá kromě algoritmů i ruční hodnocení minimálně v podobě penalizací od posunutí pozice v SERP klidně i o stovky pozic až po vyřazení z indexu.Algoritmy i detailní pokyny k ručnímu hodnocení jsou samozřejmě TAJNÉ, takže přesně znát je nikdo nemůže.Proto, chce-li člověk rozumět a radit někomu v SEO, tak jediná možnost je číst si veškerá doporučení, která Google dává a řídit se jimi a sledovat i lidi, kteří v Google pracují a publikují vlastní doporučení a doporučení na dotazy jiných uživatelů. Samozřejmě spousta věcí se ještě dá i potvrdit měřením, takže měřit, co se dá a sledovat i měření ostatních, ale mít i na paměti, že vždycky může být z různých důvodů nepřesné nebo nerelevantní k mojí potřebné situaci.Takže zrovana SEO je věc, kde klidně můžu něco určitě vědět a teď to někomu poradit, ale už zítra nebo klidně hodinu před tou radou, mohlo dojít ke změnám a je to jinak.Obecně ale platí, že "co je lepší pro uživatele, tak lépe hodnotí i Google". Tahle věta zaznívá v materiálech Google mnohokrát.
Tak to naštěstí není. Jazyk stránky je v hlavičkách identifikován, takže vyhledávač ví velmi dobře, v jakém jazyce stránka je bez ohledu na doménu. Aby se dal text správně v prohlížeči (nebo vyhledávači nebo kdekoliv jinde)zpracovat, potřebujete zhruba toto (tohle má zive.cz): To je ekvivalentem hlaviček protokolu HTTP, ale je to přístupné třeba i v uložené stránce, kdy už o hlavičkách přenosového protokolu zpracovávající program nic neví.České stránky jsou i v jiných doménách, než .cz a naopak v doméně .cz jsou i stránky v jiných jazycích. Některé weby poskytnou stránku v jazyce podle preferencí prohlížeče (Accept-language), pokud ji mají a žádná doména vtom roli nehraje.A k tomu CZ.NIC a DNS - CZ.NIC není ISP, takže nemá povinnost nic blokovat.
No, skvělý editor zive.cz pěkně potichu sežral tagy, takže znovu a lépe:<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /><meta http-equiv="Content-language" content="cs" />(a teď se možná zobrazí ampersand+lt/gt místo sežraného znaku menší/větší)
To je pravda, ale Google doporučuje právě kvůli SEO a uživatelské přívětivosti pro více jazykových mutací, zvlášť když jsou orientované na více trhů, tak si registrovat více domén.Například CZ pro český obsah, DE pro německý a PL pro polský atd.Samozřejmě, že když potřebujete třeba jen jeden článek v angličtině na jinak zcela českém webu, tak pro něj nebudete dělat speciální doménu, ale od takového článku zase asi nechcete a nečekáte, že by měl "tahat" anglicky mluvící návštěvníky z celého světa.Ano, jsou i české stránky na jiných doménách, ale není to pro ně ideální z hlediska SEO a samozřejmě, že vyhledávače to poznají (Google dokonce určitě i bez meta tagů na základě analýzy obsahu), ale nedoporučuje to.Osobně se řídím doporučeními Googlu, protože si nemyslím, že pokud chce člověk uspět na Google, tak uspěje právě tím, že bude dělat něco v rozporu s doporučeními samotného Google.
Pamatuju si, že do rozpadu se český verze programů označovaly CS třebaTURBO BASIC XL COMPILER 1.1 cs
Je to divná anomálie, že máme tld ve tvaru CZ a dvojmístný ISO kód jazyka "CS".
Ani ne, CZ je označení země (country code), cs je označení jazyka (language code). TLD jsou podle zemí a ne jazyků kterými se v nich mluví.
Oznaceni jazyka predse taky mohlo spadnout pod CZ od czech language, nebo je tam neco dalsiho proc to tak neni?
Na kdyby se nehraje, Československo je má rodná zem, vždy bude, ale čas se vrátit nedá. Jistě referendum by (tenkrát) jistě rozdělit republiku nedovolilo, na druhou stranu politická situace a předsudky lidí, by ji za nějaký čas doslova lidsky a určitě i funkčně zdevastovaly. Co dokáže germán, tedy spojit se, dohodnout i přes nedostatky, nutné ústupky, za cenu výhody většího uskupení, slované zatím nezvládají, snad někdy. Říkám to proto, že důvody k rozdělení byly skutečně malicherné, často ekonomické, místní (oblastní) a řešitelné s klidem, nadhledem, nestalo se. Ztráta či změna názvu domény je to nejmenší, ztratili jsme mnohem víc na poli diplomacie, výrazný pokles, kdy Rakušan se zaradoval (o ekonomickou hrozbu méně) a Němec doslova zaplesal (ještě bude naděje na připojení 17 spolkové země, chce to jen trpělivost). Na druhou stranu ve mně vždy zůstane přesvědčení, že Slovák je v Čechách doma a naopak. A kdyby snad měl někdo Slovensko ohrozit, neváhal bych bojovat i za něj, stejně jako mnoho a mnoho našich předků, kteří v jednu zem věřili tak moc, že za ni obětovali i život.
Názor byl 1× upraven, naposled 13. 1. 2018 01:30
Když Československo vznikalo, také žádné referendum nebylo - a pokud by bylo, nikdy by žádné Československo neexistovalo ...Zánik tohoto umělého neživotaschopného slepence pak byl proveden stejným způsobem jako jeho vznik - tj. živelně a na hraně legality.
Jasně a pokud by referendum dopadlo podle vašich představ, tak bychom tu měli druhou Jugoslávii. CG vám a vašim snům.
Až bude referendum o 17. spolkové zemi, bez váhání budu hlasovat pro. Za slováky bych nikdy nehnul ani brvou.
Přesně. Stačí se podívat, jak velkou škodu naší zemi způsobil jeden jediný slovenský imigrant.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.