COVID-19 | Česko | MapFactor Navigator

Česká aplikace Wake Me There ohlídá, kam až můžete v noci venčit svého psa

Kvůli probíhající pandemii onemocnění COVID-19 vešla v platnost celá řada nařízení, jejichž cílem je omezení šíření nákazy mezi lidmi. V některých zemích (např. při jarním lockdownu ve Španělsku a v některých regionech v Rusku) místní vlády zakázaly vzdalování nad určitou vzdálenost od místa bydliště.

Také u nás o této variantě údajně jednala vláda v rámci snahy o snížení eskalace počtu nakažených. Nakonec schválila mírnější omezení, spočívající v zákazu vycházení mezi 21:00 a 4:59. Výjimku dostali majitelé psů, kteří mohou v této době venčit své čtyřnohé miláčky do vzdálenosti až 500 metrů od domova.

Hlídejte si vzdálenost mobilem!

Na tato omezení reagovala již před časem česká firma MapFactor s.r.o, stojící mimo jiné za navigací Navigator, kterou lze s offline mapovými podklady OpenStreetMap používat zadarmo. Upravila svou aplikaci Wake Me There – GPS Alarm tak, aby upozorňovala na opuštění uživatelem definované oblasti.

Wake Me There má dva GPS režimy – původní upozorní uživatele v okamžiku, kdy se ocitne ve stanovené oblasti. Praktické využití najde například v situaci, kdy jedete hromadnou dopravou a nechcete minout cílovou zastávku.

Nový režim Alarm při opuštění umožňuje nastavit poloměr od domova nebo jiné pozice na mapě a varuje vás, když dosáhnete této hranice. Snadno si tak můžete hlídat perimetr, ve kterém byste se měli pohybovat v rámci venčení.

Wake Me There – GPS Alarm

Aplikace je k dispozici zdarma pro telefony s operačním systémem Android 4.1 a novějším. Stáhnout ji můžete z Obchodu Play - instalační balíček je velký jen 4,9 MB. Uživatelské rozhraní je, kromě dalších jazyků, také v češtině, majitele mobilů s AMOLED obrazovkou pak jistě potěší volitelný tmavý režim.

Alarm nastavíte klepnutím na tlačítko, následně dostanete na výběr, zda má aplikace upozorňovat při vstupu, nebo při opuštění oblasti. V mapě pak stačí vybrat střed oblasti (typicky domov) a poloměr (pro pejskaře po 21. hodině 500 metrů). Pak stačí alarm pojmenovat a uložit.

Různých alarmů si můžete aktivovat více a podle potřeby je vypínat a zapínat. Aplikace Wake Me There – GPS Alarm je v z uživatelského hlediska jednoduchá a přímočará, takže si s ní poradí i průměrně zdatný uživatel. Těm pokročilejším pak nabídne poměrně široké možnosti nastavení.

Diskuze (25) Další článek: Tchajwanská armáda vyvíjí sofistikované taktiky pro boje ve městech

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Android, Česko, Rusko, Vláda, Pes, Španělsko, OpenStreetMap, MapFactor Navigator, Uživatelé, Vzdálenost, Venčí, Lockdown, Obchod Play, Kam, Poloměr, Alarm, Opuštění, SVE, Aplikace, MapFactor, GPS alarmManipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

** Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku ** Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace ** Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil

Lukáš Václavík
CenzuraKauzyFacebook
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost