Židle

Češi ukazují, že herní křeslo nemusí vypadat jako závodní. Therapia E+Gamer má úplně jiný tvar

Pod pojmem herní křeslo si nejspíš představíte nějaký DXRacer a různé jeho klony, které kopírují sedadla sporťáků. Mají kožené prohloubené opěradlo, do něhož se vmáčknete. Krnovská společnost Therapia na to šla úplně opačně. Oporu najdete jen v bederní a horní části páteře, ale ramena nic netlačí dopředu, jsou volná. Tvar opěrek naopak nutí sedět vzpřímeně.

Therapia se ostatně specializuje na zdravotní židle a její motto zní, že vás naučí sedět správně. Její letošní novinka E+Gamer je pouze převlečenou verzí Energy+ určené do kanceláří. Má černý látkový potah s červenými konturami z umělé kůže a trochu jinak tvarovaný sedák. Jen područky tvoří pravá kůže. Z hlediska ergonomie ji firma řadí do stejné skupiny jako právě Energy+.

E+Gamer je dostupná ve třech velikostech pro lidi s výškou mezi 155 a 200 cm a hmotností od 60 do 130 kg. Pyšní se antibakteriálními povrchy a materiály omezujícími pocení.

Hráči si ale také připlatí. Therapia si účtuje 35 tisíc korun, zato ale poskytuje pětiletou záruku s tím, že židle by měla vydržet mnohonásobně déle. K dispozici je i v sadě s podnožkou.

Diskuze (42) Další článek: Bouře ve sklenici vodky: Rusko z ISS neodchází

Témata článku: Židle, ergonomie, Therapia, Kůže, E + Gamer, Tvar, Křeslo, Gamer, Židle na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Podcast Živě: Stárneme. Stárneme. Mobily nás nudí, ani Apple nenadchne. Ale pořád se něco děje
Karel KiliánPetr Urban
Podcast ŽivěSmartphoneVirtuální realitaPočítačeSociální sítě
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows