CES: začíná týden udělátek

Spousta počítačové drobotiny, která nemá moc s počítači společného. To je tématem zahajovaného veletrhu spotřební elektroniky CES, který začíná přerůstat citelně dříve věhlasnějšímu Comdexu přes hlavu.
CES: začíná týden udělátek
Podzimní Comdex, který proběhl tradičně v Las Vegas, provázela v jeho průběhu řada skeptických názorů a značné finanční problémy. Většinový podíl v zadluženém organizátorovi Key3Media dokonce firma Softbank America prodala nyní za pouhý jeden dolar neznámé firmě registrované na Bahamách. To poměrně výrazně vypovídá o jeho perspektivách.

Veletrh se CES proti tomu dostává postupně do zcela jiné pozice. Zatímco Comdex je primárně o počítačích a ty jsou dnes již značně uniformní a stále stejné, CES je o spotřební elektronice. Ta právě díky integraci počítačové inteligence nabývá na zajímavosti a ukazuje únikové cesty ze zdánlivě uzavřeného světa počítačů. Proto je CES stále častěji přitahován počítačovými firmami. Ostatně úvodní projevy přednesou nejvyšší představitelé firem Sony, Microsoft a Intel. CES již prostě není jen veletrhem s hifi věžičkami a televizemi, je ukazatelem toho, jak úspěšně pronikají počítače do světa spotřební elektroniky a naopak jak se zvyšuje inteligence černých krabiček obvykle nacházených pod televizí.

Z počítačového světa se na dnešek chystá oficiální uvedení konečné verze Windows Media Playeru 9 a Encoderu 9 od Microsoftu, Adobe bude předvádět svůj Photoshop Album, o kterém dnes píšeme podrobněji. Panasonic předvede svou novou SD kartu o kapacitě 1 GB a například Intel bude vystavovat spolu se SonicBLUE několik prototypů přenosných videopřehrávačů se zabudovanou čtyřpalcovou obrazovkou a kapacitou na 10 hodin videa.

Z nepočítačových novinek například zaujme satelitní anténa pro příjem televize v automobilu. Sadu malých antének udržuje namířenou na vybraný satelit za každých podmínek soustava gyroskopů a motorků. I v jedoucím automobilu tak můžete sledovat bez přerušení satelitní vysílání.

Řada novinek nicméně není zatím ohlášena, dá se tipnout stolní DVD přehrávač s podporou Windows Media nebo i DivX, plnohodnotné počítače v podobě hifi komponent, LCD televize s velkými úhlopříčkami, plně vybavené mobilní telefony a spousta kapesních přehrávačů čehokoliv. O novinkách představených na CES budeme pochopitelně informovat, měl by přispívat i náš zvláštní zpravodaj přímo na výstavišti.

Mimo CES proběhne odedneška i jiná výstava – Mac World, věnovaná počítačům Apple. I zde se čekají nové produkty a intenzivně se spekuluje, s čím by mohl Apple přijít, loni to byl LCD iMac. Tak uvidíme.

Diskuze (12) Další článek: Policie navrhla zastavit stíhání majitele firmy Mironet

Témata článku: Apple, CES 2010, Řada novinek, Příjem televize, Televize Panasonic, Satelitní karty, Satelitní antény, Hifi komponenty, Spotřební elektronika, Registrovaná karta, CES, Týden, Sony Vegas, Softbank, Hifi, Satelitní televize, Televize úhlopříčka 80, Oficiální cesta, Jedoucí automobil, Malý satelit

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost