CES: začíná týden udělátek

Spousta počítačové drobotiny, která nemá moc s počítači společného. To je tématem zahajovaného veletrhu spotřební elektroniky CES, který začíná přerůstat citelně dříve věhlasnějšímu Comdexu přes hlavu.
CES: začíná týden udělátek
Podzimní Comdex, který proběhl tradičně v Las Vegas, provázela v jeho průběhu řada skeptických názorů a značné finanční problémy. Většinový podíl v zadluženém organizátorovi Key3Media dokonce firma Softbank America prodala nyní za pouhý jeden dolar neznámé firmě registrované na Bahamách. To poměrně výrazně vypovídá o jeho perspektivách.

Veletrh se CES proti tomu dostává postupně do zcela jiné pozice. Zatímco Comdex je primárně o počítačích a ty jsou dnes již značně uniformní a stále stejné, CES je o spotřební elektronice. Ta právě díky integraci počítačové inteligence nabývá na zajímavosti a ukazuje únikové cesty ze zdánlivě uzavřeného světa počítačů. Proto je CES stále častěji přitahován počítačovými firmami. Ostatně úvodní projevy přednesou nejvyšší představitelé firem Sony, Microsoft a Intel. CES již prostě není jen veletrhem s hifi věžičkami a televizemi, je ukazatelem toho, jak úspěšně pronikají počítače do světa spotřební elektroniky a naopak jak se zvyšuje inteligence černých krabiček obvykle nacházených pod televizí.

Z počítačového světa se na dnešek chystá oficiální uvedení konečné verze Windows Media Playeru 9 a Encoderu 9 od Microsoftu, Adobe bude předvádět svůj Photoshop Album, o kterém dnes píšeme podrobněji. Panasonic předvede svou novou SD kartu o kapacitě 1 GB a například Intel bude vystavovat spolu se SonicBLUE několik prototypů přenosných videopřehrávačů se zabudovanou čtyřpalcovou obrazovkou a kapacitou na 10 hodin videa.

Z nepočítačových novinek například zaujme satelitní anténa pro příjem televize v automobilu. Sadu malých antének udržuje namířenou na vybraný satelit za každých podmínek soustava gyroskopů a motorků. I v jedoucím automobilu tak můžete sledovat bez přerušení satelitní vysílání.

Řada novinek nicméně není zatím ohlášena, dá se tipnout stolní DVD přehrávač s podporou Windows Media nebo i DivX, plnohodnotné počítače v podobě hifi komponent, LCD televize s velkými úhlopříčkami, plně vybavené mobilní telefony a spousta kapesních přehrávačů čehokoliv. O novinkách představených na CES budeme pochopitelně informovat, měl by přispívat i náš zvláštní zpravodaj přímo na výstavišti.

Mimo CES proběhne odedneška i jiná výstava – Mac World, věnovaná počítačům Apple. I zde se čekají nové produkty a intenzivně se spekuluje, s čím by mohl Apple přijít, loni to byl LCD iMac. Tak uvidíme.

Diskuze (12) Další článek: Policie navrhla zastavit stíhání majitele firmy Mironet

Témata článku: Apple, CES 2010, Jedoucí automobil, Satelitní antény, Satelitní karty, Sony Vegas, Registrovaná karta, Malý satelit, Satelitní televize, Řada novinek, Televize úhlopříčka 80, Softbank, CES, Příjem televize, Hifi, Spotřební elektronika, Týden, Oficiální cesta, Satelitní anténa, Věžička, Hifi komponenty, Televize Panasonic


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 15

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 73

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

** Nápad použít na silnice místo asfaltu solární panely vypadal slibně ** Praktické testy však odhalily celou řadu nevýhod ** Nejhorší je směšná účinnost ve srovnání s fotovoltaickou elektrárnou

Karel Kilián | 62


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku